Навчальний тренінг.

27 липня в Центральній бібліотеці для дорослих та дітей Золотоніської міської ради вперше бібліотечна спільнота  новоствореного Золотоніського району зібралася  на навчальний тренінг з підвищення кваліфікації завідувачів бібліотек та бібліотекарів ТГ  району.

     На тренінгу  «Бібліотеки ТГ та адміністративно-територіальна реформа: діяльність у правовому полі, збереження закладів та їх інноваційний розвиток»  методисти обласних бібліотек змістовно і докладно розповіли бібліотекарям про законодавчу базу  і роботу бібліотек в нових умовах. Дали відповіді на численні запитання, які назріли у процесі роботи бібліотечних закладів. Обговорили подальшу співпрацю із обласними структурами.

 

 

                 Виробнича нарада золотоніських бібліотекарів.
   Для бібліотекарів Золотоніського району день 21 лютого був дуже насиченим.   По-перше, в районній бібліотеці для дорослих та дітей відбулася виробнича нарада «Бібліотеки району: підсумки роботи і здобутки за 2019рік», а по-друге всі бібліотекарі мали змогу взяти участь у презентації книги А.Скрипніка .

  В ході наради були розглянуті питання про підсумки статистичної та електронної звітності за 2019 рік, паспортизацію бібліотек.  Бібліотекарі обговорювали  виступ заступника міністра культури , молоді та спорту Ірини Подоляк  на брифінгу «Стратегія розвитку бібліотек і повернення культури читання». Жваву дискусію викликало питання поповнення фондів бібліотек книгами за Державними програмами.

Бібліотекарі  розуміють , що перед ними  поставлені  завдання подальшого розвитку бібліотек та залучення  жителів своїх громад до книги та читання. А головною метою є  перетворення бібліотек на дружній та комфортний простір, де читачі почуватимуться зручно, комфортно  та невимушено.

 

 

     День фахівця у бібліотеці.

  26 листопада у Золотоніській районній бібліотеці для бібліотекарів сільських книгозбірень  відбувся День фахівця  «Планування роботи бібліотек  на 2020 рік: пріоритети діяльності». Опираючись на консультації обласних бібліотек ,директор  районної бібліотеки  Г. Безкровна акцентувала увагу  на основних напрямках планування і прогнозування бібліотечної діяльності,  ефективність бібліотечних послуг ,які  сприятимуть якісним змінам у бібліотеках.

  Провідний методист Д. Вовк  надала  методичні консультації, щодо планування роботи на 2020 рік та  підготовки до звітності за 2019 рік. Підкреслила важливість  ряду  питань при плануванні: бібліотечне обслуговування дітей та юнацтва ; робота з фондами, інформаційне, патріотичне виховання , виховання інформаційної культури та медіаграмотності користувачів. Отримані поради сприятимуть реалізації пріоритетних напрямів розвитку бібліотек на користь громад.

 

 

                        Семінар бібліотекарів.

16 жовтня відбувся семінар бібліотечних працівників Золотоніщини. Саме в розпал передплатної кампанії   дуже актуальною була тема  «Про традиції та інновації у популяризації періодики»,  консультацію по якій дала провідний методист Д.Вовк.

 

          Провідний бібліотекар районної бібліотеки  Л. Желнакова  зупинилася на питанні обліку  періодики, звітності  та її списанні , та    зробила аналіз передплати   бібліотеками системи . Бібліотекарі  поділилися  інформацією про видання , які користуються попитом у користувачів бібліотек, та визначились із передплатою на 2020 рік.

                              Методичний день у бібліотеці.

    Літо- пора відпусток і відпочинку , та  бібліотекарі  Золотоніщини працюють у звичному режимі. 25 липня в Золотоніській районній бібліотеці відбувся методичний день бібліотечних працівників району «Організація діяльності бібліотек в умовах утворення ОТГ». Про систему законодавчих та нормативно-правових  аспектів роботи бібліотек в умовах ОТГ розповіла директор районної бібліотеки для дорослих та дітей Безкровна Галина Миколаївна. Особливий наголос вона зробила на статусі бібліотеки  як інформаційного посередника між владою  та громадою, осередку популяризації книги та читання, соціокультурного центру.

   З історіями успіху , з конкретними прикладами роботи громад Черкаської, Сумської та Хмельницької областей у бібліотечній сфері ознайомила присутніх провідний методист  Вовк Діна Григорівна. Вона також підготувала інтернет-огляд  досвіду роботи бібліотек України  у проведенні Всеукраїнського дня бібліотек, та черговий випуск вісника інновацій «Запозич у професіонала», який отримала кожна бібліотека.

    Провідний бібліотекар  Желнакова  Людмила Василівна провела консультацію по  комплектуванню фондів бібліотек,   зокрема зупинилася на джерелах надходження  літератури та її обліку для кожної окремо взятої бібліотеки. Ще раз звернула увагу  правильність ведення облікових документів у книгозбірнях.

   Жвава дискусія відбулася між бібліотекарями  про нюанси обліку фонду. Та самим більшим надбанням методичного дня для  бібліотечних працівників , стали нові книги, отримані за Державною програмою, які згодом зможуть почитати користувачі сільських бібліотек.

 

 

Семінар-практикум

 

в Золотоніській ЦРБ

10 квітня в Золотоніській ЦРБ відбувся семінар-практикум «Впровадження УДК: систематизація документів». Практичне заняття із бібліотекарями сільських бібліотек по систематизації документів за таблицею УДК провела завідуюча відділом комплектування Л.В.Желнакова. Консультацію по веденню картотек за новою системою надала завідуюча відділом організаційно-методичної та краєзнавчої роботи В.І.Олексенко.



Нарада бібліотечних працівників

 

26 лютого 2019 року в приміщенні Золотоніської РДБ відбулася нарада «Підсумки діяльності бібліотек Золотоніщини за 2018 рік» для бібліотечних працівників району.

Директор Золотніської ЦРБ та РДБ Безкровна Г.М., зробивши аналіз роботи бібліотек за 2018 рік, звернула увагу на проведення масових заходів, на перевантаженість фондів сільських бібліотек зношеною та застарілою літературою. Особливу увагу звернула на перетворення сільських бібліотек із книгосховищ на сучасні інформаційно-культурні центри для місцевої громади.

Провідний методист Вовк Д.Г. презентувала присутнім другий випуск вісника інновацій «Запозич у професіонала», інформаційний дайджест «Проектно-грантова діяльність сільських бібліотек». Для сільських бібліотек було запропоновано план виїзних масових заходів, які підготували працівники районних бібліотек.

Заступник директора по роботі з дітьми Коваленко Л.І. нагадала бібліотекарям про підготовку школярів до конкурсу «Лідер читання» та розповіла про умови конкурсу «Синьо-жовте кіно».

Завідуюча відділом комплектування Желнакова Л.В. звернула увагу присутніх на нововведення в опрацюванні та звітності по періодичних виданнях, що надходять в бібліотеки.

 

На нараду була запрошена начальник відділу правопросвітництва Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Жалобна Т.М., яка презентувала інформаційну кампанію «Я маю право голосу», та роздала для інформаційних центрів сільських бібліотек правознавчі буклети.


День фахівця в Золотоніській ЦРБ

22 листопада 2018 року в Золотоніській центральній районній бібліотеці відбувся День фахівця «Планування роботи бібліотеки: інформуємо, радимо, пропонуємо».

Зібрання бібліотекарів хоч і було традиційне перед здачею звітів та плануванні на наступний рік, та на цей раз воно було незвичайним, бо колеги почули про можливу реорганізацію районних бібліотек. З цього приводу написали звернення до депутатів районної ради з проханням залишити структуру бібліотек в їх сьогоднішньому вигляді, адже вони є потужним методичним центром для бібліотечних працівників району і фондами районних бібліотек користуються читачі з різних сіл.

Директор ЦРБ та РДБ провела правовий всеобуч по питаннях бібліотечної роботи, оформленню установчих документів бібліотек та питаннях трудових відносин.

Провідний методист Вовк Д.Г. презентувала колегам календар пам’ятних та краєзнавчих дат на 2019 рік, розповіла про форми та назви масових заходів, які потрібно планувати на майбутній рік.

       Заняття закінчилося на оптимістичній ноті, з надією в повному складі зустрітися в 2019 році на заняттях з професійної майстерності.



Популяризація української літератури

 

10 жовтня 2018 року в Золотоніській районній бібліотеці для дітей відбулося професійне спілкування бібліотекарів Золотоніської ЦБС «Читання української книги, популяризація української літератури: традиції та інновації».

Після вітань бібліотекарів з Всеукраїнським днем бібліотек заступником голови райдержадміністрації Денисенком В.М. та заступником голови районної ради Гончаренко Т.І. присутні спілкувалися на тему сучасної української літератури, її популяризації, познайомилися з новими жанрами в новій українській літературі, ознайомилися з лауреатами літературних премій та конкурсів.

У читачів наших бібліотек великим попитом користуються книги письменниці Світлани Талан, тому методист ЦРБ Вовк Д.Г. запропонувала відеопрезентацію її творчості, яку бібліотекарі зможуть використати при проведенні масових заходів у своїх книгозбірнях.

Заступник по роботі з дітьми Коваленко Л.І. презентувала огляд сучасної літератури для дітей.

       Директор ЦРБ та РДБ Золотоніської ЦБС Безкровна Г.М. розповіла про зауваження експерно-діагностичного обстеження бібліотек системи. 


Професійне спілкування

в бібліотеці 

14 червня 2018р. в Золотоніській районній бібліотеці для дітей відбулося професійне спілкування бібліотекарів Золотоніської ЦБС «Інформаційне забезпечення потреб користувачів традиційними та інноваційними методами».

Відкрила засідання начальник відділу правопросвітництва Золотоніського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Жалобна Т.М., яка інформувала присутніх про зміни в правовому законодавстві та роздала бібліотекарям інформаційні плакати та буклети.

Провідний методист Вовк Д.Г. провела консультацію по темі спілкування.

Завідуюча Коробівської СБФ Гукова В.І. проінформувала присутніх про свій досвід співпраці із школою, громадою села, а також розповіла про відвідини районної бібліотеки на Закарпатті.

Завідуюча Новодмитрівської СБФ Степанко Л.П. поділилася своїми враженнями про захід Золотоніської ЦРБ – презентацію книг В.Г.Побиванця «У пошуках духу чистоти і незайманості».

Інформацію про ведення краєзнавчої картотеки надала завідуюча організаційно-методичного та краєзнавчого відділу Олексенко В.І., а завідуюча відділом комплектування та обробки літератури Желнакова Л.В. розповіла про зміни у веденні каталогів при переході на УДК.

Бібліотекар Пальмирської СБФ Т.М.Кошик поділилася інформацією про обласні курси підвищення кваліфікації в обласній юнацькій бібліотеці ім.В.Симоненка.

Директор ЦРБ та РДБ Золотоніської ЦБС Г.М.Безкровна довела до відома присутніх інформацію про методичні виїзди та обговорила з бібліотекарями поточні робочі питання.


На гостинах у колег

10 травня відбувся виїзний семінар із серії «Бібліовізит» на базі Гельмязівської СБФ. Зустріла учасників семінару голова сільської ради Могила Л.О. із розповіддю про село.

У музеї історії села цікаву та змістовну екскурсію провели для бібліотекарів юні краєзнавці, які з великою пошаною і любов’ю розповідали про давню історію села Гельмязів, допомагав їм у цьому директор Гельмязівської ЗОШ Денисенко О.В.

У Гельмязівській СБФ бібліотекарі мали можливість поспілкуватися із членами клубу «Прометей», який працює на базі бібліотеки.

Із питаннями, які висвітлювались на курсах підвищення кваліфікації методичних працівників, ознайомила провідний методист Золотоніської ЦРБ Вовк Д.Г. Про збереження бібліотечних фондів, правильний облік та перехід із класифікації ББК на УДК розповіла завідуюча відділом комплектування та обробки літератури Желнакова Л.В.

Нагальні робочі питання розглянула директор ЦРБ та РДБ Золотоніської ЦБС Безкровна Г.М.

 

Учасники семінару також ознайомились із пам’яткою архітектури ХIX століття Троїцькою церквою.


Нарада в Золотоніській ЦРБ

 

Перша робоча нарада бібліотекарів Золотоніської ЦБС відбулася 30 січня 2018 року, на якій підвели підсумки планово-звітної кампанії, вказавши на допущені помилки.

Особливу увагу звернули на створення систематичного каталогу та систематичної картотеки статей відповідно таблиці УДК в перехідний період.

         Бібліотекарі обговорили заплановані заходи до відзначення 95-річчя створення Золотоніського району в своїх бібліотеках та організацію загальносистемної виставки в районному будинку культури на районному святкуванню.

         Ознайомились з оголошеними у 2018 році обласними конкурсами та переглянули роботи, що брали участь у «Фабриці вражень 2017».

         Спеціаліст місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Жалобна Т.М. презентувала бібліотекарям ЦБС загальнонаціональний правопросвітницький проект Мінюсту «Я маю право» та роздала на кожну бібліотеку тематичний матеріал у вигляді брошур та плакатів.

 

         До уваги присутніх презентувалася виставка «Формуємо власний бренд: логотипи бібліотек Золотоніської ЦБС».


Виїзний семінар-практикум

19 червня відбувся виїзний семінар-практикум із серії «Бібліовізит» на базі Коробівської СБФ. Програма семінара була надзвичайно насичена. Спочатку бібліотекарі Золотоніської ЦБС відвідали місцевий музей, де мали можливість ближче доторкнутися до історії села Коробівки та навколишніх сіл. Завідуюча Коробівської СБФ Гукова Валентина Іванівна, бібліотекар від бога, закохана в свій рідний край і народну пісню, гостинно зустріла колег. Вона провела цікаву екскурсію своєю бібліотекою, в оформлення якої вклала всю свою душу, а члени клубу «Розрада», який працює при бібліотеці, подарували присутнім чарівні пісні та гуморески. А також на семінарі розглядалися питання: піврічної звітності, підготовки бібліотечних працівників до районної спартакіади працівників культури та розглянули домашнє завдання, яке вони отримали на попередньому семінарі – оригінальні логотипи своїх бібліотек.

 

Працівники Золотоніської ЦБС щиро дякують голові Коробівської сільської ради Хвиль С.Д., Гуковій В.І. та колективу клубу «Розрада» за організацію та проведення семінару.


Семінар у центральній районній бібліотеці

16 травня Золотоніська центральна районна бібліотека провела семінар «Краєзнавча діяльність бібліотек: традиції та інноваційний підхід». Розпочав семінар завідувач краєзнавчого музею с. Домантово, голова Золотоніської районної організації «Союз організацій інвалідів України», відомий краєзнавець Віктор Федорович Почепцов. Він презентував свої останні три книги про визвольний рух на Черкащині.

Консультацію по веденню краєзнавчої картотеки надала завідуюча відділу організаційно-методичної та краєзнавчої роботи Валентина Іванівна Олексенко.

Провідний методист Діна Григорівна Вовк звернула увагу бібліотекарів на важливість краєзнавчої роботи бібліотек в сучасних умовах, конкретно зупинившись на формах і назвах традиційних і нетрадиційних краєзнавчих заходів в бібліотеках. Дала завдання на наступний семінар по створенню емблеми та логотипу своєї бібліотеки.

Бібліотекарі району ознайомились із презентацією завідуючої Каврайської-І СБФ Валентини Михайлівни Талай по книзі «Життя прожите…», жительки села Марії Реви.

За призове місце в обласному конкурсі «Бібліотека – 2016: пошук, креативність, майстерність» у номінації «Бібліотека – територія краєзнавства» завідуючій Новодмитрівською СБФ Лідії Петрівні Степанко вручили грамоту обласної бібліотеки та нагородили цінним подарунком.

Заступник директора по роботі з дітьми Лідія Іванівна Коваленко розповіла про виступ в обласній бібліотеці для дітей переможців районного конкурсу «Книгоманія» та дала поради, на що звернути увагу при підготовці школярів для участі в конкурсі наступного року.

На завершення семінару директор Золотоніської ЦРБ та РДБ Галина Миколаївна Безкровна ознайомила присутніх із питаннями, які розглядалися на обласній нараді директорів та заступників. Особливо зупинилась на роботі бібліотек в умовах ОТГ. Разом з бібліотекарями розглянули формулу ефективності діяльності бібліотек, а саме індекс повернення інвестицій.