«Моя рідна батьківщина має назву Україна»
Хоч ми цьогоріч і святкуємо 30 років незалежності , вона насправді має майже сторічну історію. 30 років тому, 24 серпня 1991 року на позачерговому засіданні Верховна Рада УРСР ухвалила Акт проголошення незалежності України, зазначивши у ньому, що продовжується тисячолітня традиція державотворення в Україні, яка має право на самовизначення. 1 грудня 1991 року на Всеукраїнському референдумі українці підтвердили своє прагнення жити в незалежній державі, зробивши її незворотнім фактом історії.
День незалежності – нагода згадати всіх тих, хто боровся за неї, тих, завдяки кому вона стала можливою у 1991 році. Багато з них за незалежнісь України заплатили своїм життям.
Наша бібліотека долучається до свят презентуючи читачам різних вікових груп виставки-панорами.
Виставка «Моя рідна батьківщина має назву Україна» для читачів-дітей об’єднала в собі книги, в яких описана історія нашої країни, книги про символи національної та державної величі, а також захоплюючі розповіді, присвячені людям, які вплинули на розвиток боротьби за незалежність.
Тож запрошуємо всіх бажаючих поринути в історію нашої незалежності.
«Моя Україно, колиско -калино, пізнати тебе мені щастя дано».
Незалежність держави – свято пам’яті про предків, що творили націю і боролися за державність, це велика подія, яка дала народові можливість самому вирішувати свою долю.
30 -у річницю своєї незалежності Україна змушена відвойовувати, зі зброєю в руках боронячи від агресора власні території, відстоюючи право українців жити на своїй, Богом даній землі. Нам судилося стати учасниками творення новітньої української держави, втілювати у реальність одвічну мрію нашого народу. Це - велика честь і велика відповідальність перед власним сумлінням і прийдешніми поколіннями. Саме від кожного з нас залежить, якою бути нашій державі, як житимуть наші діти, онуки й правнуки.
У ці святкові серпневі дні, приурочені до Дня Незалежності України, працівники Центральної бібліотеки для дорослих та дітей презентують для читачів патріотичну панораму «Моя Україно, колиско -калино, пізнати тебе мені щастя дано».
«Кожному мила своя сторона».
В бібліотеці найпершу увагу читачів привертають яскраві книжкові виставки. Особливою увагою користується краєзнавча виставка - експозиція «Кожному мила своя сторона» , на якій представлені краєзнавчі книги різних авторів, що висвітлюють історичний шлях рідного краю, етнографію, її природу, екологічні проблеми, дані про розвиток економіки і культури, суспільно-політичне життя, новинки художньої літератури.
Тож всіх закоханих у рідний край і любителів на самоті зануритись у красу природи, цікаві літературні сюжети запрошуємо відвідати нашу бібліотеку і ознайомитись із представленими на виставці творами.
« Фантастично-пригодницькі цікавинки».
Фантастика – це особливий спосіб зображення світу. Вона й реальність уживаються у душах героїв фантастичних романів. Автори у своїх книгах стирають межу між існуючим і вигаданим, в результаті чого фантазія стає реальністю.
Природа людини така, що її завжди вабить зазирнути за межі «пізнаваного» тож , фантастичні твори завжди користуються і будуть користуватися популярністю.
В цьому вас переконує наша книжкова виставка
« Фантастично-пригодницькі цікавинки».
Якщо ви любите фантастику і пригоди, то прочитавши одну книгу із нашої виставки з нетерпінням чекатиме зустрічі з героями іншої.
Тож поспішайте на фантастичні побачення та приголомшливі пригоди!
Книжкова виставка «На всі ваші Що? Де? Коли? Розумні книги дадуть відповідь завжди».
Замість того щоб знову сидіти біля комп’ютера, краще взяти книгу і поринути в її світ. Книжкова виставка «На всі ваші Що? Де? Коли? Розумні книги дадуть відповідь завжди» запрошує молодь пізнати світ мистецтва, краще подружитися з українською мовою,зануритись у вир української історії, відтворити її «вирвані сторінки», пізнати можливості людського організму та ще багато цікавого і корисного.
Книги чекають вас!
«На хвилі читацьких захоплень».
Книга – мовчазний, але вірний друг і добрий порадник. Книг ду-у-уже багато і вони ду-у-уже різні!І щоб не розгубитися в бурхливому морі різноманітної літератури ми пропонуємо «покататися» «На хвилі читацьких захоплень». Таку назву має книжкова виставка - мандрівка на якій кожен знайде літературу на любий смак.
Отож влаштуйте собі в цю літню спеку комфортні умови для відпочинку . А цікава та захоплива книжка буде в цьому найкращим помічником!
Вибирайте свою хвилю, і вперед! Адже читаючи книги, навіть вдома, можна побувати і на невідомих островах , і відкрити для себе таємниці Всесвіту!
Чекаємо на ва!.Приходьте і насолоджуйтеся читанням!
Бажаємо всім приємного проведення часу за читанням цікавої книги.
День слов’янської писемності і культури.
День слов’янської писемності і культури щорічно відзначається 24 травня, в день вшанування пам’яті святих Кирила та Мефодія.
Гортаючи сторінки сучасної книжки, не замислюєшся, що за тими невеликими літерами стоїть копітка й ретельна праця попередніх поколінь. Багато таємниць приховує слов'янський алфавіт кирилиця, який пройшовши довгий шлях до свого сучасного існування.
Кирилиця була скомпонована для потреб церковного життя, а саме, — перекладу книг із грецької на слов'янську мову. В сучасну абетку слов'ян покладено кирилицю — давню графічну систему. Це мало сприяти поширенню християнства на землях давнього Болгарського царства. Не менш цікавий факт — те, що створено її на замовлення моравського князя і за наказом візантійського імператора.
З приводу свята у бібліотеці організовано виставку, де представлені книги які повернуть нас до спільних витоків мови та культурних надбань.
День Європи в Україні.
15 травня, у третю суботу щорічно , починаючи з 2003 року, в Україні відзначається День Європи. Це свято стало символом вільного шляху і мирної співпраці між державами. Україна єдина держава ,яка не є членом Євросоюзу ,а відзначає це свято.
До цієї дати у Центральній бібліотеці для дорослих та дітей було організовано озвучену книжкову виставку «Цікаві факти про Європу». Провідний бібліотекар Ніна Гринь розкрила найцікавіші історичні, культурні, пам’ятні та найвизначніші місця країн Європи, познайомила з видатними пам'ятками архітектури, мистецтва, культури та природи . Багато цікавого, невідомого, загадкового, що таїть в собі Європа побачили та почули школярі.
На виставці були представлені книги , які не тільки запрошують у подорож, а й пропонують перевірити свої знання про країни Європейського континенту, що і зробили школярки граючи у «Європа гру», а вимогливий татусь перевірив знання свого сина в географії країн Європи.
Війні немає забуття.
…Вогняні сорокові … Горе. Кров. Руїни. Ніколи в людській пам’яті не потьмяніють і не згаснуть полум’яні роки минулої війни, коли молоді люди разом із своїми батьками ,дідами відстояли і захистили матір - Вітчизну від нацистського поневолення. Ця Перемога ні з чим незрівнянна реальна легенда, якої не знав світ , це титанічний подвиг нашого народу,це рани і біль сестер і матерів,це стогін зраненої землі.
Ми свято бережемо в серцях образ Перемоги – від перших загиблих на кордоні бійців до постаті воїна- визволителя,що гордо височить на площі Берліна.
Героїка перемоги переросла в героїку творення. Вічний вогонь Перемоги горить в наших серцях, про це розповідає книжкова виставка «Війні немає забуття».
Великдень іде-свято в душі несе.
Великдень- найсвітліше, найбільш шановане в християнстві свято. Щодо назви свята існує повір’я,що у день коли воскрес Божий Син , сонце з радості не заходило, звідси й наймення «Великдень».
Це свято в християнському календарі не має визначеної дати. Його відзначають щороку в світлу Неділю навесні, вираховуючи за місячним календарем. У старій церкві Великдень не всюди відзначали в один день , і лише після першого Вселенського і Помісного Соборів було встановлено правило про одночасне святкування у всіх церквах. Із тієї пори Великдень святкують у перший недільний день за весняним повним місяцем, не раніше весняного рівнодення. Цього року свято припадає на неділю- 2 травня.
У центральній бібліотеці для дорослих та дітей до Великодня експонується книжкова виставка «Великдень іде-свято в душі несе». Тут представлені видання про народні традиції відзначення Великодня. Можна ознайомитись з книгами етнографів О. Воропая, В. Скуратівського, Г. Лозко, які висвітлюють національні особливості українських свят, зокрема, Великодніх, а також традиції та звичаї пов’язані з цим святом. Що потрібно покласти у великодній кошик, смачні рецепти пасок, великоднього печива та красиві великодні декорації для своєї оселі – все це можна дізнатися відвідавши виставку.
Акція «Обіцянка Землі».
Міжнародний день Землі, який відзначається 22 квітня , особлива подія для кожної людини. Це свято стосується усіх без винятку й володіє особливою атмосферою, його можна сміливо назвати самим глобальним святом на нашій планеті . Це свято чистої Води, Землі й Повітря, яке має на меті об’єднати людей планети для захисту навколишнього природного середовища, привернути увагу до екологічних проблем нашої планети
Цей день – нагадування про екологічні катастрофи, день, коли кожна людина має можливість замислитися над тим, що вона може зробити для розв’язання екологічних проблем.
Засновником" Дня Землі вважають Джона Мортона, американського діяча, який вважаючи, що планеті необхідне дбайливе ставлення, у 1840-х роках розпочав саджати дерева та чагарники і переконувати знайомих у важливості таких вчинків.
Це свято підтримується Організацією Об’єднаних Націй, оскільки воно спрямоване на збереження загального місця проживання всіх людей.
Центральна бібліотека для дорослих та дітей також приєднується до відзначення Міжнародного дня Землі. В бібліотеці проходить акція «Обіцянка Землі», у рамках якої читачі-діти на паперових долоньках пишуть слова-обіцянки, які кожному під силу (наприклад, вимикати світло, коли виходиш з кімнати, закривати воду, коли чистиш зуби, ,купувати менше води в пластикових пляшках).Таким чином підтверджуючи, що кожен житель планети може внести свій маленький вклад у справу захисту та відновлення довкілля. А книжкова виставка «Земля- казкова планета, тільки потрібно її берегти» розповість про дива та багатства нашої планети.
Отож важливо пам’ятати, що ми повинні берегти природу, оточуючий світ так, як бережемо своє життя!
Загадковий світ мистецтва.
15 квітня світ відзначає Всесвітній день мистецтва. Дата свята обрана на честь дня народження Леонардо да Вінчі , як символу миру в усьому світі, свободи слова, терпимості і братерства, свідоцтва про вплив витончених мистецтв на інші області і сфери нашої діяльності. І хоч сам він вважав себе, перш за все, науковцем, його неоціненний внесок у мистецтво є незаперечним.
Мистецтво часто називають джерелом насолоди. Споконвіку люди захоплюються чудовими витворами архітекторів, скульпторів, живописців. Воно допомагає пізнати світ, формує духовний склад людей, їх почуття і думки, їхній світогляд, виховує людину, розширює її кругозір, будить творчі здібності. Знайти спокій і насолоду у прекрасному зможе той, кому набрид бруд, дрібні грошові інтереси, хто обурений, ображений чи скривджений. Наша книжкова панорама «Загадковий світ мистецтва » внесе у ваше життя нотки прекрасного, зробить його різноманітним, яскравим, цікавим і насиченим.
Всесвітній день мультфільмів.
Напевно немає дітей . які не люблять мультиків. З веселими, кумедними та симпатичними персонажами , діти розгадують багато таємниць.
Як тільки прозвучить заповітне слово мультфільм, як дитина стрімголов бiжить до телевізора, включає телефон чи гаджет ,і на екрані оживає казка. Зовсім не важливо, яке дійство розвертається на екрані, стежити за яскравими персонажами так цікаво .
Для дитини мультфільм зовсім не вигадка, а реальність, яка ожила , а персонажі її друзі. Мультфiльми можуть виховувати , події, що відбуваються у них , розвивають уяву і мислення малюка, формують його світогляд. Вони вчать його взаємодіяти з навколишнім світом, формують уявлення про добро і зло, вчать справлятися з труднощами.
В 2002 році Міжнародною асоціацією анімаційного кіно 6 квітня було проголошено Всесвітнім днем мультфільмів.
З того часу мультиплікація, що в перекладі з латинського означає збільшення, примноження, зазнала суттєвих технічних змін, втім, не полишила головного – своєї ролі у вихованні підростаючого покоління.
У 1927-му році режисер-аніматор В’ячеслав Левандовський створив перший український мультфільм - "Казку про солом’яного бичка". До наших часів дійшли лише окремі кадри, які були надруковані у тогочасних журналах, але спогади про мультфільм лишилися у багатьох.
Чимало дітей звикає до популярних іноземних мультгероїв. Утім, Котигорошко чи Кожум’яка — теж супергерої, пригоди яких не менш захопливі. А деякі персонажі вже полонили серця дітей по всьому світу, які й не знають, що вигадані вони були в Україні.
Мультфільми народжуються з книг, отож рекомендуємо ще й почитати про улюблених героїв та персонажів.
А сьогодні у Всесвітній день мультфільмів перегляньте декілька повчальних українських мультиків для дітей та дорослих:
Халабудка (2014)
«Халабудка» - історія про маленький будиночок, який став не потрібним у місті скла й бетону.
Моя країна Україна — мультсеріал (2014)
Підійде для дітей молодшого та середнього шкільного віку, які не просто хочуть казочку, а цікавляться українським фольклором. Це один з перших анімаційних
українських серіалів. У кожній 3-хвилинній серії — казка, легенда, міф про конкретну місцину України (місто, село, поле, ліс).
Пригоди Котигорошка та його друзів (2014)
У цьому мальованому серіалі у кожного козака, як у супергероя, є своя сила, а точніше — своя стихія. Герої мандрують народними казками, переробленими на сучасний лад.
Хто боїться дядечка Бабая (2014)
Це перший український повнометражний анімаційний фільм на 70 хвилин (хоча пізніше його поділили на серії).Над діалогами працювала письменниця Софія Андрухович і з цього часу в українській мультиплікації починається традиція, коли персонажів озвучують зірки.
Ескімоска (2013-2016)
Став першим 3D-мультсеріалом в Україні, де всі герої та природа об’ємні. Дівчинка Ескімоска, її маленький брат та друзі — білий ведмідь і олень живуть у чарівній Арктиці, де, здавалося б, мало розваг. Але маленька компанія вміє тішитися життю. А щоразу, коли океан виносить на берег незнайомий предмет: підзорну трубу, аптечку, бінокль чи ще щось — це стає початком пригод.
Буба (2014-2019)
Ще один 3D-персонаж - кумедний інопланетянин Буба який лише чхає, грає з повітряними кульками, танцює та нюхає квіточку.
Микита Кожум’яка (2016)
Знятий 3D-мультфільм — для молодших школярів. Це вже повнометражна анімація з діалогами, розвитком сюжету.
Козаки. Футбол (2016), Козаки. Навколо світу (2018)
Відроджені козаки грають у футбол у 26 країнах (по одній на кожну серію ) ,на них чекають пригоди, які потребують завзяття, кмітливості, винахідливості. Козаки знайомляться з національним колоритом та допомагають людям і тваринам.
«Українська легенда: М.В.Гоголь».
Гоголь досі залишається нерозгаданою загадкою. Його переслідувала містика, і після його смерті залишилося більше питань, ніж відповідей. Вони дозволяють поглянути на творчість улюбленого письменника з абсолютно іншого боку, спробувати пояснити якісь протиріччя, невідповідності та побачити його не ідолом, а простою, неймовірно тонкою і талановитою людиною.
Микола Васильович пристрасно захоплювався всім, що потрапляло в поле його зору. Історія рідної України була для нього одним з улюблених досліджень і захоплень. Саме ці дослідження підштовхнули його до написання епічної повісті «Тарас Бульба». Вона була вперше опублікована в збірці «Миргород» в 1835 році. Т.Г.Шевченко створив живописну картину "Зустріч Тараса Бульби з синами" (1842) і поезію-послання "Гоголю" (1844). Його картина – це перша живописна ілюстрація подій гоголівської повісті в усій українській живописній традиції.
Відкинувши всі суперечки з приводу походження Гоголя, ми маємо дуже талановитого письменника, чиї твори дарують не аби яке підґрунтя для роздумів з приводу життя та суспільства. До Дня народження великого митця у бібліотеці на вас чекає книжкова виставка «Українська легенда: М.В.Гоголь».
Парад ювілеїв.
Книги,як і люди, мають свій рік народження.2021 рік багатий на ювілейні книжкові дати. Тож з метою ознайомлення читачів із книгами ювілярами, наша бібліотека представляє книжкову виставку «Парад ювілеїв». Зазвичай на дні народження ходять в гості та прийнято дарувати подарунки. А ви можете зробити подарунок книгам-іменинникам , прочитавши їх. Сьогодні ми помандруємо на гостину до письменників та їх книг –ювілярів. Наші мандри розпочинаємо з далеких країн , наступна наша подорож відбудеться по книгах ювілярах українських письменників.
Письменник, який пише для дітей.
Фантазерам та мрійникам прийдуться до душі казки Сашка Дерманського. Він відомий український письменник, який пише для дітей. Маленькі читачі та їх батьки добре знають історії про вужа Ониська, Чудове Чудовисько та інших казкових героїв. Його книги веселі, цікаві, смачні, розбишацькі, неймовірні, сонячні, круті. Для майбутніх господарочок доброю порадницею стане жабка Одарочка зі своїми рецептами смачнючих дерунів та борщу .Охочим навчитися рукоділлю на допомогу прийде мишка Еврідіка, котра вміє добре вишивати хрестиком та гладдю. Хробачок Кузя навчить грати на скрипочці, а жук Джек запропонує цікаву подорож до Америки.
Кожна дівчина в дитинстві мріє стати принцесою. Про життя і пригоди принцеси Маляки, про те, як велося їй у країні Драконії радимо пошукати на сторінках книг «Маляка – принцеса Драконії», «Маляка і Гаплик», «Маляка і Навіжений дракон», «Маляка і Велика маня»
Щоб прищепити любов до книги та читання Сашко Дерманський радить , щоб батьки від народження читали своїм дітям.
Таємниці Лесі Ворониної .
Леся Воронина написала багато захопливих цікавих книг для дітей. “Завжди пишу про те, що цікаво мені і, сподіваюсь, дітям, – каже Леся Анастасіївна. – Дитяча книжка передусім має бути цікавою, захоплювати читача, а всі закладені автором ідеї не повинні бути “лобовими”: читач має сам розшифрувати ці послання… Мені хочеться, щоб дітям були небайдужі мої герої, щоб вони схотіли дізнатися більше і про те, з ким ці герої дружать, що люблять, чого бояться, про що мріють… Тобто я створюю цілий світ, який має захопити читача”. Вона автор дитячих іронічних детективів, об´єднаних у серію «Суперагент 000»: «У пащі крокодила», «Пастка у підземеллі», «Таємниця підводного міста», «У залізних нетрях», «Таємниця золотого кенгуру», пригодницьких повістей «Пригоди голубого папуги», «Хлюсь та інші», «Таємниця Чорного озера». У 2012 році дилогія Лесі Ворониної “Таємне Товариство Боягузів та Брехунів” стала переможцем конкурсу “Дитяча книга року Бі-Бі-Сі”. Отож, запрошуємо вас, друзі, до чудової подорожі світом фантастичних пригод, дивовижних мандрівок, детективних історій, світом чудових книг Лесі Ворониної.
Всесвітній день казки.
20 березня у світі відзначають Всесвітній день казки. Чи задумувались ви над тим, чому живуть і не вмирають народні казки? А безсмертні вони тому, що в них живе і не вмирає сам народ, казки упродовж віків були і залишаються чарівними провідниками доброти і милосердя. Гортаючи сторінки улюблених казок, ви зрозумієте, що казки – то наші великі вчителі, що спочатку виховують, а потім розважають.
Тож вирушайте в подорож казкою разом з нами! Наша виставка поведе вас сторінками улюблених казок, допоможе зустрітися з казковими героями.
Згадайте ,прочитайте, подивіться, послухайте, розкажіть в цей день казку або фантастичну історію - і чудес у світі додасться.
А ще давайте згадаємо найулюбленішу казку вашу чи ваших дітей , і поділимося в коментарях. Віримо в чудеса!
Бібліотека презентує книжкові виставки
до річниці з Дня народження поета.
Тарас Григорович вже давно перестав бути людиною, яку вшановують лише на День народження. Батько української нації – так його називають у нас в країні. Вчитися у Тараса ніколи не пізно, як і пізнавати його. Наша бібліотека презентує книжкові виставки до річниці з Дня народження поета.
Мови ніжний голос.
У бібліотеці працюває книжкова виставка «Мови ніжний голос». Кожного разу вона доповнюється творчими роботами дітей , і перетворюється на яскраву і цікаву експозицію.
Серцю властиво любити.
До Дня Святого Валентина в бібліотеці працює книжкова виставка «Серцю властиво любити». Крім того ,що читачам запропоновані цікаві книги про кохання вони ще мають можливість на Валентинках висловити свою любов до книги, читання і бібліотеки. А якщо хтось захочете освідчитись на День Валентина в коханні, якось особливо , то їм стануть в нагоді мудрі цитати відомих людей. Їх можна поставити в епіграф до свого романтичного листа, або, якщо розмовляти сучаснішою мовою, приєднати цитату до подарунку в соціальних мережах.
До Дня Соборності України в Золотоніській ЦРБ працює патріотична полиця "Соборність - це єність і злагода"