Малюємо у бібліотеці

 

Багато діток беруть клаптик паперу і за кілька хвилин з допомогою олівця, ручки чи пензля та, навіть, пальчика створюють щось особливе. Діти різного віку хочуть, можуть чи люблять малювати. Одні – малюють на аркуші паперу різного формату, інші – можуть розмалювати стіни в кімнаті, малюють один у одного на руках і ногах різні знаки, деякі – використовують для малювання певні побутові речі. Це все приносить їм велику радість та задоволення.
Спочатку у дітей викликає інтерес те, як рухаються олівець і пензель, після – вони зацікавлюються тими слідами, які залишаються на папері, і, в підсумку, настає той момент, коли дитина бажає намалювати те, що вона бачить у себе в голові.
Малювання навчає аналізувати, порівнювати, уявляти, складати. Розвиває дрібну моторику, увагу, пам’ять. Позначається на мисленні дитини, посилюється її фізична та розумова активність.
Сьогодні в нашій бібліотеці зібралися діти різного віку, статі та різного географічного місця проживання, яких об’єднує захоплення малюванням.
Всі разом діти пробували свої сили у малюванні олівцем. У нас не було наставника. Товариш, чи подруга ,які сиділи поряд були експертами та порадниками.
В цілому вийшло гарно і дуже по різному. Тож хлопчики та дівчатка уже готові до наступної зустрічі в бібліотеці ,вже під керівництвом досвідченого майстра Сергія Лободи.

          Онлайн -зустрічі з відомою українською письменницею.

 В рамках проекту  «Четвергове надвечіря» бібліотекарі Центральної бібліотеки прийняли участь в онлайн -зустрічі з відомою українською письменницею Ірен Роздобудько. Багато  її книг , є у фондах  нашої бібліотеки і вони користуються попитом читачів.        

      За програмою Поповнення книжкового фонду публічних бібліотек    фонди бібліотеки поповнився новими ,цікавими книгами авторки :  «Фаріде», «Ляказочки»  та «Пригоди  на острові Клаварен».

     З героїнею роману -апокрифа «Фаріде» читач помандрує у кримське Селище, познайомиться  з його національним колоритом та нелегкою долею єврейського та татарського населення. Прототипом героїні  історії Фаріде  стала кримсько – татарська дівчина  ,яка ризикуючи власним життям  під час окупації Криму нацистами, врятувала єврейських дітей. Як склалалася  її доля та інших мешканців Селища,  дізнаєтесь листаючи сторінки книги.

   Книга «Пригоди на острові Клаварен» ,це  видумані дитячі історії  п’ятикласницями: авторкою та її подругою Клавою .Гуляючи дамбою вони знайшли порослий мохом отвір у старій дамбі, який був схожий  на печеру. Дівчатка гадали куди можна потрапити, коли  сісти у надувний човен і запливти в середину цієї печери, де є справжнісінька часова діра…. Всі свої пригоди юні мандрівниці записували в зошиті .  А що з фантазування дівчаток  вийшло, ви дізнаєтесь почитавши це захопливе видання ,яке   було написане  з того ж самого зошита.   Ця книга не дасть вам нудьгувати!

   Книга  «Ляказочки», за словами авторки - це дуже хуліганська книжка для дітей від трьох років, яку вона писала для своїх онуків. Казочки розповідають, чому не можна робити те чи інше, але в незвичайному ракурсі. До збірки ввійшло десять повчальних казок про дітей, які так чи інакше поводилися нечемно . Ця книга випробувана  читачами, як дорослими так і дітьми , і  сприймається   на «ура»!

 

 

                   Історія –вчителька життя .

Чи замислювалися ви над тим, як змінюється світ, що оточує нас? Хто підбирає ключі до скарбів минулого? Що залишають люди у спадок після себе, і  що може нам повідати історія. Запитання… запитання… запитання… Їх безліч.

        Історичний  калейдоскопу «Історія –вчителька життя»,став початком  тижня історії, що проходить у професійному ліцеї.  Здобувачі освіти   разом з бібліотекарками  Центральної бібліотеки  для дорослих та дітей  Діною Вовк та  Валентиною Олексенко  спробували  відкрити  таємничу завісу, що приховує події давнини.

      З розповідей   бібліотекарок  цього дня юнаки та дівчата дізналися про: видатні історичні особистості та книги ,в яких про них написано;   минуле свято  святого Валентина ;традиції та  прикмети свята Стрітення;   історію  кулінарного мистецтва  .

    Велику зацікавленість викликали презентовані  нові книги по історії, які бібліотека отримала завдяки УІК.

    Професійний інтерес хлопці та дівчата проявили до книг Євгена Клопотенка «Зваблення їжею», та  жваво обговорювали плюси та мінуси запровадження нового меню для навчальних закладів, і виявились його прихильниками.

     На завершення заходу здобувачі освіти взяли участь у «Єдиному кулінарному іспиті», де бібліотекарка називала інгредієнти, а слухачі відгадували назву страви, яка з них готується.

      Під час заходу  були зроблені лише маленькі кроки на шляху пізнання минулого.  А попереду   в здобувачів освіти ще цілий тиждень захоплюючих мандрівок в історію.

 Ця тепла і цікава зустріч відбувалася у співпраці з бібліотекаркою закладу Іриною Марсаковою та викладачкою Аллою Кабацковою . Ми  вдячні їм за плідну співпрацю ,а юнакам та дівчатам за активну участь у спілкуванні.

 

  

         Акція  "Валентинка читацьких симпатій".

 День святого Валентина  викликає різні емоції , одні шукають оригінальні подарунки ,купують або самі роблять валентинки ,незмінним атрибутом свята є цукерки. Інші взагалі до свята ставляться зневажливо ,начитавшись про нього дуже неоднозначної інформації .

 

Тим не менш  це свято  . Тож наші бібліотекарі користуючись такою гарною нагодою , організували  для читачів- дітей акцію  "Валентинка читацьких симпатій".Діти зізнавались в коханні своїм улюбленим книгам на валентинках.  І ось що з цього вийшло…

             Знайомтесь, книжкова блогерка!

    Скромна і з першого погляду дуже сором’язлива , ще зовсім юна дівчинка Флоріана Раку із мальовничого села Гельмязів на Черкащині з дитинства залюблена у книгу  й читання. Любов до книги прищепили  дівчинці батьки – педагоги, які самі перечитали багато літератури ,слідкують за новинками і  є нашими  читачами.

    Не по віку розсудлива та ерудована Флоріана не тільки із задоволенням читає ,а ще є книжковою блогеркою ,має своїх підписників та однодумців ,з якими дівчинка ділиться враженнями про цікаві прочитані книги.

  Гарно навчаючись, Флоріана з батьками знаходить вільну хвилину ,щоб приїхати в Золотоношу і відвідати нашу бібліотеку та знайти книгу ,яка зацікавить настільки ,щоб поділитися  своїми  враженнями  від прочитаного.

 

  Ставши підписником на сторінку  дівчинки у Фейсбук  ви матимете можливість познайомитись з  дописами про враження від прочитаних нею  книг, і  можливо  вам захочеться також  прочитати книгу  про яку розповідає Флоріана.

               Талановиті діти- талановиті в усьому!

5 лютого у Черкасах  на конкурсі виконавської майстерності учнів мистецьких шкіл області

юні виконавці на баяні  та акордеоні Золотоніської дитячої школи мистецтв  Шульга Михайло  (викладач Путинець Ю. І.), та Кунчич Дмитро ( викладач Бандурка С. В.),зайняли почесне перше місце.

 

 Щиро вітаємо хлопців та їх наставників із здобутою перемогою. Юні таланти не тільки люблять музику , а є читачами нашої бібліотеки. Особливо любить читати Діма ,він нещодавно був переможцем бібліотечної акції «Твоя книжкова вага» . Хлопчик вже дегустує нові цікаві книги отримані бібліотекою від УІК.

Книги від Українського інституту книги.
Нарешті після технічної обробки, подарунки від Українського інституту книги вже доступні нашим маленьким читачам.
Немає кращого вихователя ніж яскрава та цікава дитяча література. Покоління за поколінням читачів зростали на її чудових зразках. Книжкова виставка "Книжковий бум від Українського інституту книги" пропонує вам серію книжок, отриманих від УІК. Вони допоможуть дітям навчитися добру, позбутися шкідливих звичок, зайвих страхів, навчитися доброті та дружбі.

    Всесвітній день книголюбів.

     Сьогодні Всесвітній день книголюбів. Тож вітаємо всіх, хто любить читати і цінує книгу .

Кожна людина , що любить читати, з нетерпінням чекає зустрічі з цікавою і загадковою книгою . Читаючі люди збагачують свій внутрішній світ, мріють, кожен раз відкривають для себе щось нове , цікаве та незвідане . Читання захоплює увагу і веде за собою у світ магії слова! Книга відкриває двері у потаємній світ власних думок та фантазії. І тільки справжні любителі книг відчувають магію аромату свіжої друкарської фарби і цінують тихий шелест паперових сторінок.

Читайте , мрійте і ваш світ стане прекрасним та неповторним. Саме завдяки вам , книга продовжує бути затребуваною і популярною!

Отож ,шановні книголюби , зі святом !

 

                      День дружби.

      В 2011 році Генеральна  асамблея ООН заснувала нове свято - Міжнародний день дружби» в календарі  це 30 -те липня.

      Дружба  займає в житті людей надзвичайно важливе місце  : це елемент взаєморозуміння, гарних, добросусідських відносин, спілкування  з однодумцями, спільні захоплення та проведення свого вільного часу. Сама вірна ,безпосередня і емоційна дружба у дітей , яка часто залишається на все життя.

      Дружні стосунки  не мають  меж, ці унікальні людські взаємини виступають справжнім двигуном толерантності, зміцнення життєствердних ідей, обміну культурними традиціями  і досягненнями  в ім’я миру та розвитку.

  Бібліотека та її читачі ,користувачі, письменники та люди залюблені у книгу і читання  є великою дружньою спільнотою. В такий гарний день хочемо всім  подякувати за вашу жагу до знань , за теплі зустрічі ,цікаве спілкування , подаровані бібліотеці книги і просто за вашу небайдужість, щирість і можливість спікування .   

  Цього дня у бібліотеці    розповідали  всім про   історію  виникнення свята. Бібліотекарка Ніна Гринь  познайомила  відвідувачів з   книгами, які представлені  на  виставці «Дружба- найкращий скарб», та розповіла, що таке дружба, що головне в ній та як вона цінувалась в різні епохи.

     Кожен із присутніх  мав можливість дати своє визначення,  хто такий друг і що таке дружба.

 

 Тож з  Міжнародним  днем дружби вас і ваших друзів.  Нехай ваша дружба буде міцною!

                     День родини.

8 липня Україна святкує День родини . Здавна відомо, що родина – невичерпне джерело наснаги, любові, щастя, успіху, добра та злагоди.   В усі часи любов і повага до родини була основою народної  моралі та її найвищим законом. Мати – лагідна берегиня сім’ї, а батько – її міцна й надійна опора. На добрих материнських порадах і мудрих батьківських настановах тримається світ. І  це - вічна істина , що є основою  родинного виховання.

     Центральна бібліотека для дорослих та дітей допомагає родинам у вихованні їхніх дітей, відроджує  та популяризує традиції сімейного читання. Читаючи разом , батьки проходять  з дитиною довгий шлях саморозвитку й морального вдосконалення. А наша  книгозбірня задовольняє найрізноманітніші інформаційні потреби всіх категорій користувачів .

     Книги  прочитані саме в дитинстві, часто запам’ятовуються на все життя, впливають на подальший розвиток, світосприймання, формують певні норми поведінки. Ось чому важливо правильно організувати дитяче читання, спрямувати його так, щоб діти не розгубилися в безмежному книжковому морі, щоб спілкування з книгами стало для них звичним і, що дуже важливо, приємним та улюбленим заняттям.

      Козоріз Віка ,яка цього року стане першокласницею, із мамою Євгенією Сергіївною часті гості у нашій бібліотеці. Дівчинка любить читати не тільки книги, а особливо її приваблюють журнали , їй подобається  розповідати бібліотекарці про  що написано на тій чи іншій сторінці.

    Захоплюється пригодами та фантастикою   Стеблина Настя ,мама якої  Лілія Василівна виросла на книгах нашої бібліотеки . Зараз вони дружно відвідують бібліотеку і  підбирають собі книги до вподоби.   

    Зовсім недавно, а саме 16 червня, почали відвідувати бібліотеку Хвиль Ніна Іванівна із синами - Ярославом та Владиславом .Хоч хлопчики читачі- початківці та вже мають великий послужний список прочитаного, аж  24 книги. Дуже цікаво спостерігати за процесом вибору  ними книг , діти  радяться із мамою ,яка говорить ,що разом із дітьми вчиться  пізнавати світ цікавого через книги.

     Приємно що читають у нас не тільки родини із Золотоніщини ,а й з різних кінців України.  Так кожен рік приїздять із Харкова до бабусі Козачевської Тетяни Григорівни її онуки  Дмитро та Олександр  Калашнікови,  і стають літніми читачами нашої бібліотеки. Тож  і сьогодні вони прийшли до нас за програмовими  та книгами для душі. Радіємо ,що хлопці дуже тепло відгукуються  як про книги так і про нашу бібліотеку . І таких читачів у нас багато, це  діти і дорослі, які приїздять до родичів на гостину.

        Багато жителів Золотоніщини виростали та самовдосконалювались читаючи книги із фондів нашої бібліотеки . Про всіх написати не маємо такої можливості , бо це буде цілий роман , сьогодні відмітимо читаючі родини, які не зрадили своїй бібліотеці.

        Є у нашій бібліотеці читаюча родина бібліотекарки з великим стажем роботи  Валентини Олексенко. Її донька Альона ,сьогодні вона вже Альона Володимирівна, досвідчений юрист, яка росла між стелажами книг ,вони в дитинстві були її найкращими друзями, такими залишаються і донині. Свого синочка Владіка  Альона  Володимирівна  разом із бабусею теж привчають до читання книг.

 

         Любить  читати родина Паші – Тетяна Михайлівна і Анатолій Іванович, онуки Олександр, Костянтин ,недавно записалася онучка Златослава. Читаюча родина Ярошів – Микола Олексійович, Світлана Савівна та їх діти -Олексій Миколайович та Наталія Миколаївна.  Ціла читаюча династія Гаврилюків : Марія Федорівна , донька Оксана Володимирівна та онучка Валерія. Захоплюється читанням сім’я Чехунів -Надія Іванівна ,Анатолій Леонідович та їх донька Тетяна. Люблять поринати у різні літературні перипетії родина Бикодир - Раїса Яківна ,Михайло Миколайович та донька Ірина. Вільний час із книгою проводить родина Фесенків : Валерій Васильович ,Надія Миколаївна та донька Валентина та ще багато людей різного віку ,які люблять читати,  і це є їх родинним захопленням.

 

    Сьогодні  до уваги наших користувачів яскраві книжкові виставки  «Читання в сімейному колі» та «Книжкова торбина для всієї родини», на яких представлено літературу з сімейної педагогіки, дитячої психології, родинних стосунків і традицій, та книги для всебічного розвитку дитини. Озвучуючи виставки бібліотекарки розповідають про сьогоднішнє свято та родинні цінності.

 

         Отож, вітаємо всіх зі святом та бажаємо своїм користувачам міцної дружної родини, взаєморозуміння та сімейного затишку! 

            Магія купальського свята.

Коли сонце піднімається найвище над землею аж до зеніту, дає найбільше тепла і світла, виявляючи свою найвищу чудодійну силу для рослинного і тваринного світу і вся рослинність досягає свого апогею - нестримно росте, розцвітає, множиться і радіє життю , приходить Івана Купала .

Це магічне та найцікавіше свято присвячене літу і Сонцю з багатими народними традиціями і повір’ями про які читачам розповідали сьогодні бібліотекарки, а дівчатка сплели купальський вінок , який прикрасив книжкову виставку для дітей «Купальське свято на дива багате». На якій читачі знайомилися з друкованою продукцією яка розкривала магію Купальського свята.

Дорослі читачі теж долучалися до глибшого пізнання купальських традицій через книги представлені на інформаційній книжковій виставці «Купальські дива».

 

 

                 Польсько –український проект про цілі    сталого розвитку.

 

Центральна бібліотека для дорослих та дітей завершила реалізацію Міжнародного Польсько-українського  проєкту про Цілі сталого розвитку.

      В рамках проекту в бібліотеці та поза її межами  проходили різні цікаві заходи з читачами різного віку.  Правові навики отримали діти  на  незвичайному  заході -  виборах.  Спершу активні читачі нашої бібліотеки мали нагоду поспілкуватися з бібліотекарями про Конституцію, як основний закон України, який  надає людям не тільки права, а й обов’язки . Далі    бібліотекарі ознайомили дітей з : правилами голосування в демократичній країні , з основними атрибутами виборів. На заході учасники  скористалися ст.70 Конституції , яка надає право на вибори . Правда наші вибори були трішки у видозміненому вигляді - голосували діти за улюблені книги та героїв книг, які їм найбільше сподобались.

 

     У дитячому садочку бібліотекарі показували дітям, як швидко поширюються віруси в залежності від віку, способу життя та дотримання правил людського співіснування.

   Тема зустрічі була дуже серйозною – «Коронавірус і як від нього вберегтися», та на дитячому майданчику панував веселий настрій.

Цей настрій створили вихователі та діти які майстерно , талановито і дуже емоційно зіграли «Казочку про Коронавірус» : бабуся заразившись по необережності , «принесла» вірус своєму дідусеві. Дуже агресивний Коронавірус тримав усіх в напрузі, та перемогти його допомогли казкові герої разом з лікарем – ведмедем. Здолавши підступного, діти весело танцювали із ослабленим вірусом.

   Разом з бібліотекарями діти закріпили почуте, граючи у гру «Як швидко передається інфекція». А далі знову були мандри казковим світом. Цього разу діти з бібліотекарями рятували казкових героїв Пуфа і Піфа із Країни Радості від злого Вірусу , який спотворив життя в їх країні. Робили вони це за допомогою відгадування загадок,виконання різних завдань. Бажання і знання допомогли діткам відмінно впоратись із перешкодами і звільнити Країну Радості від Вірусу , і гномики Пуф і Піф стали веселими і працьовитими.

 

   Використовуючи матеріали , які надали модератори проекту, на свіжому повітрі у парку ,діти разом із бібліотекарями «вирішували» проблему сортування сміття, говорили , як можна зменшити забруднення та скільки потрібно часу, щоб сміття розклалося.

У шість імпровізованих контейнерів , на які ми наклеїли зображення з відповідними фотографіями реальних контейнерів , діти навчалися сортуванню сміття.

Вони вибирали будь-яку карточку із зображенням певного виду сміття і відповідали на три основні питання:

• Що намальовано на карточці?

• Це папір, пластик, скло чи біологічні відходи?

• У який смітник ти плануєш викинути ці відходи?

Після правильної відповіді учасник гри клав карточку у відповідний контейнер. Всі впорались із завданням, і пообіцяли почати сортувати відходи, хоча б так, як це можливо у нашому місті.

      В  бібліотеці  обговорили з читачами- дітьми необхідність свідомого підходу до закупів. Спробували знайти рішення, як обмежити нагромадження сміття в домашніх господарствах. Це змусило задуматися дітей скільки насправді непотрібних упаковок кожна родина приносить додому, причому більшість з них майже відразу викидається у кошик для сміття. Діти також вчилися запобігати надмірному використанню непотрібних упаковок, вибираючи такі альтернативні продукти, де кількість додаткових обгорток є меншою. Отриманою інформацією читачі  обіцяли поділитися із своїми батьками та дорослими членами сім’ї,щоб зменшити забруднення  навколишнього середовища  сміттям та   запобігти забрудненню нашої планети.

        Ведучи мову про значення води в житті людей і всього навколишнього діти після розповіді бібліотекарів  ознайомилися  з різними  способами економії води , які ми можемо застосувати у своєму повсякденному житті,читачі  поділилися своїми думками про те, що ще може допомогти раціонально використовувати воду, придумували власні способи її заощадження.

    Після спілкування  діти наблизилися до знань про те ,як раціонально використовуючи воду ми не лише заощаджуємо власні кошти, а й робимо внесок у збереження водних ресурсів для майбутніх поколінь.

          Про вибір професії  в контексті гендерних стереотипів, який не залежить від статі , а  здібностей і інтересів людини вели мову з дітьми  бібліотекарі. Юним читачам  було цікаво дізнатися про  незвичайні чи навіть рідкісні професії, які успішно опановують жінки.     Бібліотекарі  показали дітям фотографії з презентації "Дивовижні професії світу" та розповіли , що із великого різноманіття професій  потрібно вибрати одну – по здібностях .

       Інтерес викликала гра «Впізнай професію», де діти  розглянувши малюнок назвали професію, яку на ньому зображено, та відшукували професії на яких працюють як чоловіки , так і жінки. А ще кожний учасник гри  поділився своїми думками про професію своєї мрії,незважаючи на юний вік діти   уже мають свої думки про майбутню професію.  Краще пізнати сучасні професії допомагала читачам виставка як періодичних видань  так і наданих матеріалів в рамках проекту.

 

 

                                Зелені свята у бібліотеці.

Як і всі християни, працівники Центральної бібліотеки для дорослих та дітей підготувалися до великого свята Трійці та відтворювали народні традиції святкування Трійці: уквітчали бібліотеку зеленню,дівчатка-читачі плели віночки та загадували бажання, які обов’язково збудуться,а ще кожен зміг пригоститися смачними цукерками та печивом .

Гарним доповненням святкового дня стали виставки-інсталяції , на яких представлені книги, які допоможуть читачам більше пізнати інформації про свято.

Сьогодні , як завжди, було людно в бібліотеці: одні читачі приходили поміняти книги, інші приходили цілими родинами записатись у бібліотеку і долучилися до великої сім’ї наших читачів.

Радіємо, що до бібліотеки приходять записатися діти та дорослі не тільки з нашого міста та громади, а й із різних громад Золотоніщини. Стають нашими читачами і приїжджі з різних куточків України, і навіть далекого зарубіжжя, ми їх ласкаво називаємо літніми читачами.

 

Відвідав нас сьогодні кандидат в депутати Верховної ради Євгеній Олександрович Курбет із командою. Працівники міського відділу культури, Центральної та міської бібліотек,краєзнавчого музею мали з ними предметну розмову про бачення кандидатом ролі та місця культури в державі, поділилися присутні і своїми проблемами.

        Засідання клубу дозвілля «Затишок».

 

Нарешті послаблення  карантинних обмежень  дало змогу сьогодні зібратися членам  клубу дозвілля «Затишок», що розпочав свою роботу  при Центральній бібліотеці для дорослих та дітей. Протягом двох годин читачі спілкувалися   з письменницею- землячкою Ларисою Старокожко.    Географія місць народження  учасників заходу дуже широка, та волею долі всі вони зараз проживають в Золотоноші , і об’єднала  їх любов до книги, до читання, та повага до праці бібліотекаря. Члени клубу  і Лариса Павлівна ділилися своїми життєвими історіями, всі вони були такі проникливі та  чуттєві, що у багатьох забриніли сльози на очах.  Письменниця ділилася своїми цікавими моментами зі свого життя, розповіла про три  готові до друку  нові книги. Та причина  затримки  їх видання - відсутність спонсора.  Спілкування  з автором книг, які із задоволенням читають і перечитують наші читачі вийшло невимушеним, жвавим і теплим.

   Окрасою зустрічі стала  низка пісень у виконанні Олександра Безкровного. Пісні так захопили присутніх, що вони майстерно доповнювали спів Олександра.

   Від щирого серця бібліотекарі пригощали гостей смачною випічкою та гарячим чаєм  і дякували за гостинці читачам.  Кулінарні витвори Лариси Павлівни Старокожко  були такі смачні та ароматні, що присутні попросили їх рецепти.  Під акомпанемент баяну чаювання доповнилося веселими українськими піснями читачів .

 

  Такі зустрічі вносять  тепло і світло у наше таке бентежне життя, дарують  яскраві миті спілкування та радість від занурення у цілющі джерела художнього слова.

 Презентація першої персональної виставки     малюнків юної художниці.

   Віднедавна у Центральній бібліотеці для дорослих та дітей у творчому просторі «Дивосвіт», на виставці «Палітра Мілісиних барв»  можна помилуватися полотнами юної  художниці – Міліси Муньос. Дівчинка майстерно оволоділа мистецтвом живопису, допомагає їй розвивати здібності керівник гуртка сучасного дизайну БДЮТ Строкань Валентина Михайлівна.

      Сьогодні  у бібліотеці відбулася презентація першої персональної виставки малюнків юної художниці. Під час спілкування на презентації  однокласники  Міліси дізналися  про дівчинку  багато цікавого та нового : як починалося  її захоплення малюванням, про керівника гуртка , з якою вона вивчає різноманітні техніки малювання   і знайомиться з тенденціями сучасного мистецтва.

  Вчителька Гусак Світлана Федорівна з великою повагою і ніжністю розповідала про Мілісу- школярку . Діти ж висловили своє захоплення Мілісою ,як подружкою, однокласницею та художницею  виготовивши  сердечка з  написами  захоплення малюнками, побажання  натхнення та нових робіт та провели флешмоб.

    В  роботах  юної художниці вражає все: сюжети, колоритність , стиль. Малюнки  несуть позитивну енергетику, заряд  любові й ніжності до всього оточуючого.    Яскраві насичені кольори завдяки колоритній фантазії юної художниці розтопили  дитячі серця.

      Виставка – тепла, багатогранна, непередбачувана, адже Міліса  представила роботи, на яких звірі зображені  в  чудернацьких кольорах  , яких у природі не існує.  Милі звірятка, абстрактні сюжети – з картин Міліси  вихлюпують емоції та почуття, грайливий настрій і меланхолійні роздуми.

       Роздивлятися ці картини – справжня насолода, адже дитяча творчість, а особливо така майстерна, завжди викликає захоплення,що  і з великим задоволенням зробили школярі.

 Фото виставки, яке  розміщене на бібліотечній сторінці у Фейсбуці переглянули вже 6700 людей. Вже є бажаючі  придбати  роботи дівчинки.

 Бібліотекарі вдячні Мілісі ,її мамі,школярам та вчителям за ту затишну і теплу атмосферу , яка панувала сьогодні у  бібліотеці. 

 

 

                       Бібліотечний майданчик

          «Щоб сонцю і квітам всміхалися діти».

    1 червня – Міжнародний день захисту дітей  -одне з найстаріших міжнародних свят. Рішення про його проведення було ухвалено Міжнародною демократичною федерацією жінок на спеціальній сесії в листопаді 1949 року.

     Перший Міжнародний день захисту дітей був проведений в 1950 році. ООН підтримала цю ініціативу і оголосила захист прав, життя і здоров’я дітей одним з пріоритетних напрямів своєї діяльності.

     В Україні День захисту дітей встановлено відповідно до Указу Президента України від 30 травня 1998 року і відзначається щорічно, також 1 червня.

     Напередодні  свята  Центральна бібліотека для дорослих та  дітей розширила свій простір і вийшла на  бібліотечний майданчик «Щоб сонцю і квітам всміхалися діти» на алею під бібліотекою. Учні      поринули у світ мандрів  разом із бібліотекарем Ніною Гринь ,  дізнавшись багато цікавого про свої права та обов’язки.   Директор Галина Безкровна  познайомила учнів із символом свята -  прапором ,розшифрувавши  разом з дітьми його значення та розповіла цікаві факти  про дітей.

     Бібліотекарі для маленьких читайликів створили майданчики: казковий , інтерактивний та ігровий. Кожен із дітей вибирав майданчик ,який йому до вподоби.

     Протягом всього заходу панувала атмосфера гарного настрою, було багато радісних посмішок, школярі знайомились із книгами представленими на виставці «Книжкові скарби дітям»,  брали участь в конкурсах, іграх та розвагах.

       Жодна дитина, а також і дорослі не уявляють свого життя без чарівного світу казок. Тож гості казкового майданчика відгадували казки за запропонованими героями, а потім розіграли в ролях казку «Колобок».

      На інтерактивному майданчику змагалися юні інтелектуали, а пограти в цікаві ігри змогли хлопчики та дівчатка ,які вибрали ігровий майданчик.

   Школярі із задоволенням брали участь у різних розвагах. Завдання видалися не дуже легкими, але завдяки наполегливості, знанням та удачі діти  впорались із ними.

      Розігрітись дітям допомогли руханки  «Сороконіжка» та «Відчуй пару». Ще із самого початку діти звернули увагу на великі відбитки ніг ,які  вели до бібліотеки, тож кожен мав можливість розмалювати їх, написати ,що для них означає  книга та бібліотека, деякі намагалися по слідах потрапити в бібліотеку ,але це було не надто легко.І  наостанок провели флешмоб «Я маю право».             Бібліотекарі  пригостили всіх учасників цукерками  та побажали дітям веселих та плідних канікул, щоб вони росли здоровими та радісними.

 

 

                    День вишиванки-2.

 Учні 1-б класу спеціалізованої школи №-1 із своїм класним керівником Зібницькою Іриною Анатоліївною дуже відповідально і не по- дитячому віднеслися до святкування Дня вишиванки.

 

  20 травня вони прийняли активну участь у святкуванні в своїй школі , а сьогодні завітали   ще в піднесеному і  святковому настрої до   нашої бібліотеки. Із захопленням  діти часто доповнювали розповідь бібліотекарів про традиції української вишиванки, започаткування свята студентами Чернівецького  інституту ім. Федьковича , про значення кольорів та орнаменту на чоловічих та жіночих сорочках. Згадали  як у старовину  пряли нитки, ткали полотно, вручну шили та вишивали, як прасували вироби.

     Діти згадали про І.Франка  ,котрий любив носити вишиванки. Старалися розібратися чому при багатовічному користуванні вишитим одягом,  тільки в 2006р. започаткували таке свято. Зійшлися на думці ,що тоді вишиванка була буденним одягом . А як українці почали втрачати з певних причин свою ідентичність, постало питання її збереження і через вишиванку в тому числі.

    Отож і з’явилася необхідність свята - ось таку теорію створили ми з дітьми. До  зустрічі з першачками бібліотекарі вирішували як розповісти про вишиванку  дохідливо  і просто. А вони знову здивували  нас дорослих своїми зовсім не дитячими знаннями. І хто говорить ,що діти не читають та нічим серйозним не цікавляться? Наші діти багато знають , і нам дорослим тільки треба знайти вільну хвилину щоб не тільки слухати їх, а й почути .

  Юні мудрагелики , ви великі молодці! Дякуємо вам, а особливо вашій Ірині Анатоліївні!

На згадку про свято вишиванки і зустріч у бібліотеці діти зробили світлини у етнокуточку. 

                 20 травня-День вишиванки.

 

Центральна бібліотека для дорослих та дітей Золотоніської міської ради вітає всіх з Днем вишиванки.

      Українська вишивка була і залишається самобутньою. Народ творив, знаходив і стверджував власний оригінальний стиль. Невідомі умільці кропіткою працею виробили різноманітні детальні техніки вишивання, які завдяки стійкості традиції дійшли через століття до наших часів. Народний досвід зберіг найтиповіші, найбільш доцільні, позначені високим мистецьким смаком зразки орнаменту та їх барвистість.

     На Черкащині  дуже красива витончена вишивка, яка потребувала неабиякого вміння та великих затрат часу. Дрібні стібки утворювали складний переважно геометричний візерунок. Відмінним від решти регіонів тут було горизонтальне розміщення узорних ліній на рукавах жіночих сорочок. 

     Жіночі вишиванки, це взагалі суцільні сакральні символи. За вишивкою можна було дізнатися про дівчину майже все, з якою родини, чи заможна, чи закохана, чи подобається якийсь парубок, чи вже заручена… Чим старшою ставала жінка, тим менше вишивки було на сорочці,

      Загальновідомі також чоловічі сорочки, в яких варіативно переосмислені традиційні орнаментальні мотиви, що набувають модернізованого звучання та мистецької довершеності.

      Щоб запам’ятати це свято надовго працівники бібліотеки  організувала етнографічну фото локацію на якій всі охочі можуть зробити   на  згадку  світлини .

Ми чекаємо вас з 9 до 17 години за адресою: вул.Благовіщенська,2

Діставайте свої вишиванки , одягайте та робіть світлини! Учасників, які прийдуть із друзями чекає сюрприз!

 

 

День Європи у бібліотеці.
18 травня Центральна бібліотека для дорослих та дітей стала для першокурсників коледжу ветеринарної медицини європейським майданчиком. Студенти I- Б курсу разом із Валентиною Олексенко відкривали для себе Європу на однойменному вечорі дружби.
Європа – це багаторічна історія, досвід, політичні, духовні традиції європейських народів.
Україна прагне стати повноправним мешканцем європейського дому. І не тільки тому, що розташована в центрі Європи. Своє право вона виборювала впродовж багатьох віків свого існування, наші культури мають нерозривні зв’язки. Ще у сиву давнину українські козаки воювали в арміях різних країн Європи. Навіть популярний напій кави потрапив до Європи завдяки українському шляхтичу та козаку Юрію- Францу Кульчицькому.
Про держави- ініціатори створення Євросоюзу, його символи ,цікаві факти на кшталт прийняття першої Європейської Конституції , різноманітних фестивалів ,вулкани Етну та Везувій, історію статуї Свободи, національну рослину Гренландії та ще безліч цікавих фактів про Європу розповідала бібліотекар Валентина Олексенко.
Студенти влаштували справжні перегони намагаючись швидше один поперед одного відповідати на питання бібліотекаря.

                                 У сімейному колі.

Сім'я, родина- найцінніше, що є в житті людини .  Напередодні Міжнародного дня сім’ї, який відзначають 15 травня Центральна бібліотека для дорослих та дітей  біля найулюбленішого місця золотонісців- фонтанів,  провела  бібліотечну  святкову акцію «У сімейному колі» .

  Сьогодні не тільки природа пестила промінчиками лагідного сонця, а  й дітки, мами, дідусі і бабусі випромінювали щиру любов один до одного. Діти з задоволенням малювали , розгадували загадки,вікторини. Хлопчики і дівчатка натхненно будували із лего будинки своєї мрії, творили візерунки із термо мозаїки і фігури із конструктора-липучки. З особливою вдумливістю діти розписували  своє дерево роду та відповідали на питання анкети, а ще розгадували кросворд про родину та смакували цукерками, якими їх пригостили бібліотекарі.

     Поки дітвора розважалася , дорослі  не гаяли часу – знайомилися з книгами та періодикою ,які були представлені  на  яскравій  книжковій виставці «Читання для сімейного єднання», та креативній виставці-валізі «Корисне і цікаве для батьків і дітей». Організатори акції щиро дякують дітям, мамам, бабусям і дідусям, а також Наталії Григорівні Котишевій за активну участь у нашій акції.

 

  Отож вітаємо всіх зі святом – Міжнародним днем сім’ї!  У цей день згадайте про своїх рідних і близьких, подзвоніть, напишіть, привітайте і порадійте за те, який  маєте скарб !

                    Все починається з мами.

  В травні заквітчаному  травами і квітами, коли стоять прекрасні дні і літо стукає у двері, Україна відзначає дуже світле та красиве свято – День Матері.  Напередодні свята  Центральна бібліотека для дорослих та дітей Золотоніської міської ради провела вуличну акцію «Все починається з мами».

         Дітлахи  на  асфальті   писали  слова подяки та вірші мамам, малювали різні малюнки. На мега- листівці писали найкращі слова про своїх матусь, з любов’ю   малювали вітальні листівки та отримали від бібліотекарів святкові кульки.

 А ще відгадували загадки про маму та продовжували прислів’я і приказки про найріднішу.   Усіх  надихало  бажання зробити приємне своїм мамам.

На вулиці було настільки гамірно і весело ,що багато перехожих дорослих мимоволі згадали яке наближається свято. 

 

   Отож зі святом!  Бажаємо кожній мамі на світі — тільки кращого. Здоров’я, міцної сім’ї, надійності та впевненості, достатку і гордості за своїх діток. Щастя у ваші люблячі очі і миру в серці!

                                       Великодні дива.

      У народі кажуть: «У світі доти існуватиме любов, доки люди писатимуть писанки». Кожна писанка – символ весняного відродження природи, сонця, життя, добра і щастя,   це ніби маленький світ і виготовляти  їх  потрібно із  чистими помислами.

 

   Дивовижно, що через стільки століть багато традицій та обрядів досі зберігаються в родинах українців. І нині Великдень – це не просто релігійне свято, це культурна спадщина нашого народу, його душа, яскрава і неповторна. В цьому переконалися  із розповіді бібліотекарів  третьокласники  групи продовженого дня із спеціалізованої школи №1, які  у Чистий четвер завітали  в гості до нашої бібліотеки  на майстер -клас «Великодні дива». Діти оздобили колективну писанку,  виготовляли мальованки та вітальні листівки батькам. Творча і тепла атмосфера надихала на Великодні дива. 

                                                  Котюрморти у бібліотеці.

Ми з вами живемо на мальовничій Золотоніщині ,яка народила багато обдарованих, талановитих людей . Центральна бібліотека для дорослих та дітей започатковує творчий простір «ДИВОСВІТ» , на якому ми будемо знайомити читачів та всіх бажаючих із творчістю наших земляків через виставки їх робіт , та творчі зустрічі .

Сьогодні ми запрошуємо вас у чарівний світ художнього мистецтва. Багато людей напевно хотіли б стати художником та не всі розуміють ,що праця ця дуже цікава, але важка.

Бути справжнім художником дуже складно. Для цього треба довго та наполегливо працювати. Розвивати пам’ять, уяву,спостережливість, допитливість, вивчати творчість великих художників. А ще у художника повинен бути талант.

Наш творчий простір «ДИВОСВІТ» відкриває виставка робіт вихованців гуртка сучасного дизайну Золотоніського будинку школяра. Його керівник Валентина Стеблина - позитивна, щира, завжди усміхнена жінка ,її енергії вистачає не лише на те , щоб самій писати, а ще й навчати інших бачити красу ,яка навкруги.

Всі діти люблять своїх домашніх тварин , а особливо котиків. Головним героєм виставки є кіт –непередбачуваний, упевнений у собі, наполегливий і при цьому мрійливий, грайливий красунчик із картин відомого художника Кері Чун Лі . Його картини і надихнули дітей спробувати і собі змалювати пухнастиків.

На експозиції представлено картини юних художників та роботи викладачки гуртка Валентини Стеблини. Діти дуже старанно змалювали образи смугастого щастя . Коти тут наче справжні, і картини можна назвати котюрмортами, адже чотирилапі зображені то з тістечками, то з улюбленим сиром . Вони гарно впишуться в любий інтер’єр, можуть стати частиною вашого особистого простору. Гостюватиме котобратія у бібліотеці, де їм дуже затишно , до 30 квітня.

Якщо вам сподобалась віртуальна подорож у чарівний світ мистецтва та бракує позитивних емоцій, запрошуємо відвідати нашу бібліотеку і помилуватися чудовими малюнками.

У маленьких художників – початківців величезне бажання творити, вони з кожним своїм малюнком наближаються до досконалого володіння пензлем , їх роботи радісні та позитивні. Наступна виставка буде уже із авторських робіт гуртківців.

P.S. Поки готувалася публікація, перші відвідувачі виставки вже були у захваті від "котюрмортів".

 

 

 

               Міжнародний день дитячої книги.   

 Другокласники спеціалізованої школи № 1  сьогодні  завітали до нас на  гостину, щоб разом  відсвяткувати Міжнародний день дитячої книги.   

 Ще маленькими  вони   полюбили казки,  і хоч тепер  вже стали справжніми школярами, із задоволенням мандрували   разом із  бібліотекаркою Ніною Гринь в чарівну Країну казки. Країну, яка  вчить любити прекрасне ,розрізняти добро і зло ,радіти за перемогу інших ,брати приклад з веселих ,добрих ,вірних і чесних героїв. Багато казок та їх авторів сьогодні згадали маленькі читайлики .

    Не могли вони у своїй мандрівці оминути великого датського казкаря Г. Х. Андерсена. Ніна Григорівна  розповіла дітям  про письменника ,а вже всі  разом не тільки згадали героїв його казок, а й  склали пазли  про  Дюймовочку та гидке каченя.

Продовжили свої мандри казками братів Грімм відгадуючи вікторину,граючи в  ігри «Казковий аукціон», «Визнач назву», «Відгадай по першому слову» , «Обери кінцівку». І гарним завершенням мандрівки  став не тільки перегляд мультиплікаційного фільму « Бременські музиканти»  ,а й  караоке на пісню із цього мультика.

  З цікавістю діти розглядали та стояли в черзі ,щоб зробити  світлини біля книжкової виставки «Казковий дивосвіт Братів Грімм» та виставки – інсталяції « Стежка до дитячих сердець». І як результат зустрічі -додому школярики  понесли цікаві книги ,щоб у теплих домівках на вихідних ,раз по раз поринути із героями вибраних книг  в хвилюючі історії.

 

     Бібліотекарі щиро дякують Марченко Надії Григорівні, та веселим і допитлим школярикам за активну участь та любов до книги.

                Зустріч-діалог  «Протидія та запобігання

           дискримінації за  гендерною ознакою».

 

       Із розвитком суспільства не зникло таке явище як дискримінація а саме ,дискримінація за гендерною ознакою  . Як це проявляється і що є її прикладом  ,як протидіяти та запобігти гендерній дискримінації, її прояви в розподілі на «жіночі» та чоловічі  професії та види робіт, різне ставлення до працівників та працівниць, зазначення  в оголошеннях про вакансії віку та статі кандидата, обмеженому доступі працівника до професійної діяльності ,  захист на   законодавчому  рівні . Ці та інші питання обговорювалися на зустрічі-діалозі  бібліотекарями  Центральної бібліотеки для дорослих та дітей  з фахівцями Золотоніського місцевого центру надання безоплатної вторинної правової допомоги та  міськрайонної філії Черкаського обласного  центру зайнятості.

                  Шевченко відомий і невідомий.

Всі ми  знаємо Тараса Григоровича Шевченка як великого поета, художника  і мислителя . Та він був  набагато цікавішою особистістю, аніж дехто із нас може собі уявити. Тож бібліотекарі Центральної бібліотеки для дорослих та дітей  10 березня  завітали до студентів IIIкурсу кухарів-кондитерів  Золотоніського   професійного ліцею,   і повели  літературну світлицю   під назвою «Шевченко відомий і невідомий».

      Провідний методист Олексенко Валентина Іванівна розповіла про цікаві факти з біографії Кобзаря. Студентам цікаво було дізнатися про  пам’ятники Шевченку, які увічнили його   не тільки в Україні, а й у Бразилії, Китаї та Америці.  Зацікавила їх інформація про фільми ,які екранізовані за творами Шевченка та сучасна музика на його слова . З цікавістю присутні слухали про факти зібрані у краєзнавчій розвідці «Шевченко і Златокрай», яку підготували бібліотекарі , про можливе перебування його у нас на Золотоніщині.

  Про вісім знакових жіночих постатей у бентежному і сповненому драматизму житті Шевченка розповідала провідний методист Вовк Діна Григорівна. Адже маючи надзвичайну славу художника і поета , митець був  нещасливою  в особистому житті людиною. Розповідь доповнювали портрети коханих жінок Тараса Григоровича.

 В кінці заходу студенти мали змогу відгадати ребуси, які були їм запропоновані. В них були зашифровані назви відомих творів Тараса Шевченка.

 Дякуємо бібліотекарю ліцею Богдановій Ірині Вікторівні, викладачу української мови та літератури Сусло Вірі Георгіївні та студентам за співпрацю.

                Шевченківські дні у бібліотеці.

  Напровесні, коли прокидається природа ми знову і знову повертаємо до Шевченка. Такого знаного і зовсім незнайомого , бо постать його залишатиметься ще довго великою загадкою ,яку стараються розгадати нові покоління.

Цікаві факти з біографії  та творчості нашого  Кобзаря, які   були доповненням до  вивчених у школі, пізнавали учні 8-а класу спеціалізованої школи № 1 з бібліотекарями  центральної бібліотеки для дорослих та дітей на літературному колажі « Шевченко-душа українського народу».

І як закріплення почутого  учні  відгадували вікторину  та  до якого твору була написана Шевченком    картина, відновлювали рядки вірша «Садок вишневий біля хати», розшифровували рядки із поезій  Тараса Григоровича , шукали загублене слово, з’єднували прислів’я, розгадували ребуси . Окрасою заходу стали  поетичні рядки Шевченка у виконанні школярів.

Традицією вже стало в нашій бібліотеці   створювати  лепбуки, разом із виконаними конкурсними завданнями  він прикрасив    книжкову  виставку.

  Ми дякуємо  Митченко Тетяні Миколаївні та її вихованцям за співпрацю.

 

                                           Зустріч з письменником.

     Всесвітній день письменника  Володимир Григорович  Побиванець зустрів у колі  шанувальників його творчості Паші Тамари Михайлівни, Мосінзової Тамари Валентинівни, Лугіної Олени Олександрівни  Сороки Катерини Миколаївни, Форостян Ніни Миколаївни та Іванченко Раїси Григорівни   в центральній бібліотеці  для дорослих та дітей. На жаль ,через хворобу не змогли бути присутніми інші читачі, які захоплюються творами Володимира Григоровича.

   Сторінками життєвого і творчого шляху читачі мандрували із бібліотекарем Валентиною Олексенко.  Директор Галина Безкровна зупинилася на книгах письменника, які стали  лауреатами премії ім. М. Масла 2020р.-«Люди землі», та Всеукраїнської літературно -мистецької премії ім. І. С. Дробного 2021р. – «Веселка над явором». Також присутні мали можливість подивитися відеозапис із церемонії вручення премії.

    Особливу увагу Галина Миколаївна звернула на ще не презентовані  у бібліотеці книги автора.Це історико- художній нарис «Храм при дорозі» та книга «Золотоніщина аграрна в цифрах та постатях».Вони  без перебільшення є дуже грунтовними працями ,за якими можна вивчати історію церкви та сільське господарство краю. Вони ще й є літературними памятниками відомим людям ,яких уже немає з нами. 

 Зустріч була дуже теплою  та по сімейному затишною.  До цього присутніх спонукала розповідь Володимира Григоровича про написання його фундаментальної праці про аграріїв , яку фактично він писав двічі ,бо перший варіант на флешці був втрачений; про  цикл  оповідань присвячених роду дружини Ольги- Вернигорам; із завмиранням серця слухали присутні поезії написані ще в юнацькі роки, дуже душевні вірші присвячені дружині , не обійшлося без віршів із чіткою громадянською позицією. Читачки не тільки з цікавістю слухали розповідь гостя, а й  доповнювали її цілими уривками  з його творів. А Ніна Миколаївна  та Тамара Валентинівна завдяки книгам Володимира Григоровича розпочали читати книги українською мовою.

 Особливо  емоційно письменник розповідав про титанічну роботу, яку вони провели  із братом Віталієм Григоровичем над виданням тритомника  неопублікованих за життя творів свого наставника І.С.Дробного.

 Дякуємо  нашим активним читачам ,Володимиру Григоровичу Побиванцю за таку щиру і цікаву зустріч.

 

 

 

                 На крилах Лесиних пісень.

   Небагато в історії таких жінок , у долі яких тілесне  і духовне  становили б такий контраст. Про одну із них , ту яка і в Малоросії називалась Українкою говорили на літературно -музичному вечорі «На крилах Лесиних пісень» працівники центральної бібліотеки Г.Безкровна та Д.Вовк  , бібліотекар Коробівської бібліотеки В.Гукова  та жителі  с.Коробівка. Крок за кроком разом ми йшли цього дня тернистим життєвим шляхом надзвичайно  обдарованої  , змореної хворобою і в  той же час сильної духом Лесі Українки ,150 річчя якої цими днями відзначала вся Україна.

Розповіді бібліотекарів перепліталися віршами великої поетеси у виконані маленьких читачів Злати Нетудихатки та Даші Нор, членами клубу «Розрада» ,піснями на слова Л.Українки у виконанні народного аматорського фольклорного колективу «Надвечір’я» ,та у виконанні сучасних українських співаків  у запису. З цікавістю присутні переглянули тизер- трейлери українського  мультфільму «Мавка.Лісова пісня» створені за мотивами  однойменної драми -феєрії «Лісова пісня» та документальний короткометражний фільм про Л.Українку.

Валентина Гукова доповнила розповідь колег із центральної бібліотеки,зробивши огляд книг представлених на книжковій виставці «Співоча душа України» ,окремо зупинившись на книгах: М.Томенка «Теорія українського кохання» та  Н. Топольської «Любов наснага. Любов журба».

    Велика подяка бібліотекарю Коробівської бібліотеки Валентині Гуковій та директору будинку культури Ірині Горєловій, всім присутнім за підготовку та активну участь у заході.

 

 

               На гостину до Лесі Українки.

На гостину до Лесі Українки на її 150річчя від дня народження в центральну бібліотеку для дорослих та дітей завітала група продовженого дня третього класу спеціалізованої школи  №1.

Школярі разом із Наталією Григорівною Котишевою  поринули у далекі роки життя Л.Українки: розповідали її біографію , декламували вірші письменниці , розіграли сценку зустрічі малої Лесі на вулиці із старенькою бабусею, і їх діалог про українську мову ,якою говорили в сім’ї Косачів та казки «Біда навчить» .

 Бібліотекар Ніна Гринь розповіла про цікаві факти із життя Л.Українки , познайомила із книгами лауреатами премії  ім. Л.Українки,які є в нашій бібліотеці. Особливо  зупинилась на книзі Дари Корній «Духи природи» із трилогії  «Чарівні істоти українського міфу», що стала лауреатом премії в 2020році.

Присутні переглянули  перший офіційний тизер  до українського 3D мультиплікаційного фільму «Мавка. Лісова пісня». Дуже активно діти розгадували віртуальну вікторину «Високе світло імені та слова», та давали інтерв’ю Наталії Григорівні в уявний мікрофон про те , що вони знають про видатну поетесу. Дуже змістовними були відповіді респондентів – школярів, яким могли б позаздрити деякі дорослі.

 

 Ми ще раз щиро дякуємо Наталії Григорівні , вчителям і батькам учнів 3-х класів  спеціалізованої школи  №1 за співпрацю у проведенні наших заходів.

                  Наші активні читачі.

   Учні  1-б класу спеціалізованої школи № 1 вже стали активними читачами нашої бібліотеки. Сьогодні вони завітали до нас по  цікаві книги, щоб  з їх героями  помандрувати    у різні казкові історії та  подорожі.

 Бібліотекар Ніна Гринь розповіла дітям про Міжнародний  день полярного ведмедя , який відзначають 27 лютого, звернула увагу маленьких читачів на велике сімейство ведмедиків ,які поселилися в бібліотеці,  розповіла про книги ,які вони  із задоволенням  читають  та які  будуть цікавими і школярикам.

 Діти ділилися розповідями про своїх плюшевих ведмежат, про їх імена , колір та про те, що ведмежата є їх улюбленими друзями ,і багато хто з них  має  звичку  засинати з улюбленою м'якою іграшкою. Та з великим азартом школярики складали пазли про білих ведмедиків.

  Маленькі читайлики  прийшли по цікаві книги,  тож було дуже доречним згадати з чого ж  складається книга, якими були перші книги  і хто їх видає у бібліотеці.

 

Всі дітки отримали море позитивних емоцій та цікаві  книги  на свій смак, і з обіцянкою   до наступної зустрічі  з новими книжковими пригодами.

Від мовних перегонів до мовного  марафону.

Мовні перегони до Дня рідної мови в центральній бібліотеці для дорослих та дітей розпочаті третьокласниками спеціалізованої школи №1 переросли у мовний марафон ,коли до них доєдналися учні четвертих класів цієї ж школи.

Сьогодні активними учасниками мовного калейдоскопу були хлопчики та дівчатка 4-б класу зі своїм класним керівником Аллою Миколаївною Наумейко.

Разом із бібліотекарем Ніною Гринь школярі згадали основоложників української літературної мови та сучасних дитячих письменників ,книги яких читають із задоволенням ; розгадували загадки із книги О.Коритченкової «Світ дитячих запитань»; розповідали народні прислів’я ; шукали значення слів у тлумачному словнику; згадавши правило,що таке антоніми, придумували їх до запропонованих слів; письменницькі здібності перевірили у конкурсі «Допиши вірша». З азартом не просто декламували вірші ,а показали себе справжньою командою, розповівши поезію Т.Шевченка «Реве та стогне Дніпр широкий» та байку Л. Глібова «Зозуля та півень» колективно-один розпочинає інший продовжує. А ще шукали розбіжності на малюнках і створили командні тематичні леп буки.

Всі ці дні у бібліотеці працювала книжкова виставка «Мови ніжний голос». Кожного разу вона доповнювалася творчими роботами дітей , і перетворилася на яскраву і цікаву експозицію.

Заходи, проведені цими днями у нашій бібліотеці сприяли розвитку творчої активності учнів .На них закріпили і розширили свої мовні знання майже 100 школярів , і ми впевнені, що любов до рідної мови у цих дітей залишиться на все життя.

Ми щиро дякуємо дівчаткам та хлопцям ,за активну участь та гарні знання української мови, особлива подяка класним керівникам Аллі Миколаївні , Світлані Федорівні ,Галині Василівні та Олені Вікторівні за багаторічну співпрацю.

 

 

               Подорож океаном рідної мови.

 

Ми вивчаємо та вдосконалюємо свою  мову на протязі всього життя. Учні 4-а класу поглиблювали знання отримані в спеціалізованій школі №1 подорожуючи в океані рідної мови разом з бібліотекарем центральної бібліотеки для дорослих та дітей Ніною Гринь.

Цього дня українська мова заграла всіма барвами  :   Ніна Григорівна    розповіла про основоположників української літературної мови, зачитала проникливі поезії  полум’яних українців Т.Шевченка, Г.Сковороди, Л.Українки  , знайомила школярів із дуже корисними книгами в житті людини – словниками, зупинилась на словах паразитах та діалектах .

Всі учні сьогодні на відмінно справились із декламуванням віршів про мову, читанням скоромовок, складанні  прислів’я із запропонованих слів  та пазлів, літературному пін-понзі, розгадуванні ребусів та зачарованих слів у цифрах. Насамкінець задоволені хлопчики та дівчатка хором дякували за цікаво проведений час і жалкували ,що він так швидко сплинув.

 

 Бібліотекарі щиро дякують  Олені Вікторівні  Тимченко за співпрацю,  та дітям за активну участь і гарні знання рідної мови. 

                    Мовні перегони 2.

Продовжили мовні перегони «Третьокласники в королівстві Мовограй» в центральній бібліотеці для дорослих та дітей     учні 3-б ласу  спеціалізованої  школи № 1 із класним керівником Ткаченко Галиною Василівною.

  Багато цікавого   про рідну мову розповіла школярикам    бібліотекар Н.Гринь : про  «Заповіт»  Т.Шевченка ,який вийшов 147 мовами народів світу; про письменників ,які  внесли свій внесок в українську літературну мову ;про те, що українська мова є мовою -Велетом , нею розмовляють 50 млн. людей в світі; що вона займає 3 місце по милозвучності серед мов світу та що ставши старшими, школярі будуть вивчати «Енеїду»  І.Котляревського , який своїм твором   започаткував нову українську літературну мову  та про інші цікаві факти.

         Маленькі читачі разом із бібліотекарем  практикувалися у правильній побудові речень, дискутували про мову ,якою діти спілкуються в школі та поза її межами, визнавши , що наша мова не зовсім легка для вивчення.

  Із  задоволенням  діти  хором розповідали прислів’я про мову, декламували вірші велетів  тріади української літератури - Т.Шевченка, І.Франка та Л.Українки. Розгадували загадки про мову і мовлення , активно розв’язували завдання  конкурсів «Хто швидше» та «Знайди приховані слова».

Наші діти люблять свою мову , гарно її вивчають у школі під мудрим керівництвом своїх вчителів .В цьому ми ще раз переконались . Щиро дякуємо Галині Василівні та її вихованцям за активну участь у наших перегонах.

 

  

               Мовні перегони третьокласників

                   в королівстві Мовограй.

 До міжнародного Дня рідної мови  в   центральній бібліотеці для дорослих та дітей           розпочалися мовні перегони « Третьокласники  в королівстві Мовограй» . Початківцями були учні  3-а класу спеціалізованої школи №1 .

     Темп перегонам задавали класний керівник Гусак  Світлана Федорівна , яка разом із дітьми виготовила тематичну хендмейд рамку для світлин та сердечка з висловами про мову . Естафету перейняла бібліотекар Н.Г. Гринь , яка  розповіла школярам про значення мови в житті людини,  згадала вислови відомих людей про українську мову , зупинилась на прислів’ях про вихованість , озвучила книжкову виставку «Мови ніжний голос», запропонувавши відгадати загадки розміщені на виставці.

 Проникливо декламували дівчатка з хлопцями вірші про мову , артистично розіграли міні- сценку за гуморескою П. Глазового «Кухлик». Та чи не найцікавішим для школярів було із запропонованих матеріалів створити власний лепбук ,позмагатися у конкурсах «Заморочка» та «Фразеологічний».

Ми  щиро дякуємо Світлані Федорівні та школярам за співпрацю та активну участь у заході та подаровані   книги «Чарівне слово» та «Оповідання про тварин».

 

 

                              Серцю властиво любити.

     До Дня Святого Валентина в бібліотеці працює книжкова виставка «Серцю властиво любити».  Крім того ,що читачам запропоновані цікаві книги про кохання  вони ще  мають можливість  на  Валентинках висловити свою любов до книги, читання і  бібліотеки. А якщо хтось  захочете  освідчитись  на День Валентина в коханні, якось особливо ,   то їм  стануть   в нагоді мудрі цитати відомих людей. Їх можна поставити в епіграф до свого романтичного листа, або, якщо розмовляти сучаснішою мовою, приєднати цитату до подарунку в соціальних мережах.

 

 

                      Бібліовізит до бібліотеки.

 

10 лютого було гамірно у нашій бібліотеці , до неї вперше з бібліовізитом завітали в гості школярики - першокласники із Золотоніської спеціалізованої школи №1 -1 Б класу. Хлопчиків та дівчаток захопило море цікавих книг та журналів . Свої знання про книгу , які їм розповідали у школі вони доповнили із розповіді бібліотекаря Ніни Гринь : як вибирати книгу , як нею користуватися , про цікаві дитячі журнали які є у бібліотеці . Сьогодні діти стали ще й читачами бібліотеки , отримали книги , а щоб бережно відноситись до неї, дарунком для них стали закладки.

                     Майстер-клас «Валентинки найдорожчим».

 

Всі з нетерпінням чекають свято закоханих -День Святого Валентина .В цей день отримують подарунки не тільки кохані , а й ті ,хто дорогий для нас. Напередодні свята у нашій бібліотеці відбувся майстер – клас «Валентинки найдорожчим», який провела провідний бібліотекар Ніна Гринь для групи продовженого дня 3-х класів Золотоніської спеціалізованої школи №1. Бібліотекар розповіла дітям про історію свята, як його святкують в різних країнах, про дівчачі зітхання ,найкрутіші ворожіння, хлопчачі старання . Хлопці і дівчата активно прийняли участь в експрес- тесті «Чи взаємна моя симпатія» та уважно вслухалися в поради Пізнайка , як сподобатись один одному. Отримувати подарунки, валентинки це завжди приємно , а чи може бути щось приємніше від валентинки виготовленої з любов’ю своїми руками . Майстер клас із хейд мейду цього дня захопив школярів і вони із запропонованих матеріалів з великим задоволенням робили свої валентинки.

Романтичний лютий у бібліотеці.
Лютий 2021 року буде особливим🥰, оскільки розпочнеться він у понеділок, а закінчиться в неділю.
У Золотоніській центральній бібліотеці для дорослих та дітей цей особливий лютий ми оголошуємо ще й романтичним🤩😍 . Незважаючи на те, що він холодний та морозний❄️, ми все одно його любимо😘. Адже 14 лютого ми святкуємо світле та чарівне свято всіх закоханих — день святого Валентина. В цей день ми залюбки поринаємо в атмосферу чарівності і кохання👩‍.
А чи знаєте ви,що такої великої кількості закоханих, як у бібліотеці немає ніде?А знаєте чому? Тому що живуть вони на сторінках книжок📚, які ви із задоволенням читаєте та дізнаєтесь про їх неймовірні історії кохання.
Протягом місяця на вас чекають цікаві книжкові виставки, оригінальна фотозона, акції, майстер-клас та різні цікаві заходи. Слідкуйте за нашими анонсами!❤️

      Нова книга у бібліотеках  Золотоніщини.

 

  Дарування книг бібліотекам – це дуже давня форма доброчинності та надійне джерело поповнення  бібліотечних фондів . Приємним сюрпризом для  Золотоніської районної бібліотеки завжди є книги, подаровані нашими земляками.

    У нашій бібліотеці  є багато книг Григорія Михайловича Голиша, бо  тільки но його книга виходила  з друку, він обов’язково дарував  її бібліотекам району. Григорій Михайлович директор наукової бібліотеки ім. М.Максимовича Черкаського НУ ім. Б.Хмельницького , кандидат історичних наук, доцент , лауреат краєзнавчих премій ім. П.Тронька, М.Максимовича та М.Пономаренка . Ось і цього разу ми отримали   в подарунок  від автора книгу «Дмитро Лисун: від Гірників до Плешканів»,  яка щойно вийшла в Черкаському видавництві «Вертикаль».

   Книгу  присвячено нашому земляку ,відомому в Україні аграрію й громадсько-політичному діячу, заслуженому працівнику сільського господарства України Дмитру Олександровичу Лисуну. Він понад 20 років очолював приватне сільськогосподарське підприємство «Плешкані». Символічно, що книга побачила світ у рік  65-річчя від дня народження та 10-х роковин   його смерті. А фінансову підтримку надало ПСП «Плешкані»(директор –заслужений працівник сільського господарства України Людмила Іванівна Лисун).

 Доля йому відмірила лише 54, але за ці роки він став взірцем беззавітного служіння хліборобській справі і українському народові. Дмитро Олександрович ще за життя зажив слави керівника від  Бога  і полум’яного патріота України.  

  І хоча ця книга документальна повість , у ній використано багато  матеріалів з Державного архіву Черкаської області , архіву Золотоніської РДА, документи родинного архіву, та читається вона  на одному подиху.   Нікого не залишать байдужим спогади рідних, близьких, колег , що опубліковані в книзі окремою добіркою. На сторінках видання вміщені численні світлини, які яскраво висвітлюють віхи життя Д.О. Лисуна.

  «Безвихідних ситуацій не буває!»- так завжди говорив Дмитро Олександрович. У нього було багато мудрих  думок, деякі з них Григорій Михайлович зібрав в окремий розділ «Хліборобська мудрість від Дмитра Лисуна».

  Дмитро Олександрович був простою і великою людиною, мав особливий талант любити людей, завжди поспішав допомогти кожному . Тому його любили і шанували люди різного віку, професій і статків. Вони просто вірили йому- людині, що досягла в житті успіхів. 

    Він щиро хотів ,щоб Україна була багатою, щасливою  і заможною, і все робив для того. Він всім своїм серцем любив землю, то була його стихія, його пісня, його життя…

   Рекомендуємо прочитати цю книгу обов’язково. На її сторінках знайдеться багато цікавого і корисного і для працівників аграрної сфери і сьогоденних політиків, а також для звичайного пересічного читача, якого цікавить історія рідного краю.

 

     Видання отримають  всі сільські бібліотеки району. І незабаром  з новинкою вже можна ознайомитись на полицях бібліотек. Тож запрошуємо до  приємного читання!

Неспокій серця Михайла Пономаренка.

  28 жовтня виповнюється  100 років з дня народження Михайла Федоровича Пономаренка – археолога, історика, мовознавця, літературознавця, поета і перекладача, фольклориста, етнографа. Золотонісці та відомі вчені називали його «народний академік» і патріарх українського краєзнавстваю. Напевно жоден із краєзнавців Черкащини так глибоко і всебічно не досліджував історію, археологію, топоніміку, народознавство краю, як це робив Михайло Пономаренко у своїх численних публікаціях з краєзнавства у пресі, наукових журналах, окремих працях. Його досягнення у багатьох галузях дозволили б захистити не одну дисертацію.  Саме з його статей у газетах, районна бібліотека брала інформацію для випуску своїх інформаційних матеріалів про видатних земляків краю.

   Народився М. Ф. Пономаренко 28 жовтня 1920 року у с. Підставки Золотоніського району в селянській родині. Захопився краєзнавством Михайло ще в шкільні роки під впливом свого батька, Федора Степановича, який був з роду священиків. Після закінчення Горобіївської неповної середньої школи Михайло Федорович вирішив здобути учительський фах у тодішньому Золотоніському педагогічному технікумі. Михайло був гордістю навчального закладу, опорою викладачів, тож йому єдиному по закінченню навчання було запропоновано стати викладачем цього технікуму. Після війни у 1946 році М. Ф. Пономаренко продовжив навчання і здобув дві вищі освіти – закінчив факультет української мови і літератури Черкаського педагогічного інституту та факультет французької мови Київського педагогічного інституту іноземних мов (1954 р.). Для своєї педагогічної праці він обрав Золотоніську середню школу № 4, де викладав іноземні мови. Крім того працював учителем історії у Золотоніській середній школі № 3. В усіх школах, де працював М. Ф. Пономаренко, він керував краєзнавчою роботою. У Золотоніській школі № 4 організував гурток «Глобус» (1946), товариства «Слідопит» та музейну кімнату (1947), на базі якої згодом було створено музей. Зібрав бібліотеку, що ледь уміщувалася у трьох кімнатах його власноруч збудованої оселі.

    У трудовій книжці Михайла Пономаренка всього два записи . Перший фіксує понад 35-річний період учительської праці, а другою найважливішою справою життя був музей – справжня скарбниця людської пам’яті. В 1960 році Михайло Федорович Пономаренко став засновником, першим директором, екскурсоводом і науковим співробітником Золотоніського районного музею, спочатку на громадських засадах. За 18 років роботи в музеї Михайло Федорович поповнив його багатьма експонатами, нині їх нараховується понад 13 тисяч. А 2010 року Золотоніському державному краєзнавчому музею присвоєно ім’я Михайла Федоровича Пономаренка.

    Знали Михайла Федоровича і як перекладача, ним перекладено багато творів з 12 мов. . Він віршував із дитинства, але дебютував у районній газеті лише 1957 року. Видав п’ять поетичних збірок. Його поезія глибоко лірична, водночас кличе разом осягати і осмислювати сенс людського буття, пробуджує і плекає любов до рідного краю.

 

  Багато можуть розповідати про нього сучасники. Як тільки не називали його: «народний академік», «Видатний Учитель», «літописець» і навіть жартома «ходячою енциклопедією». Та найкраще про заслуги цієї людини розказують його звання: «Заслужений учитель України» (1975), «Почесний краєзнавець України» (1995), лауреат Всеукраїнської премії імені В. Б. Антоновича (1995) та перший лауреат Черкаської обласної літературно-краєзнавчої премії імені Михайла Максимовича (1994). У 2008 р. – член авторського колективу книги «Подорож Златокраєм».

     Історичний бібліо екскурс.

 

До дня Українського козацтва   бібліотекар Золотоніської районної бібліотеки Ніна Гринь для  своїх маленьких користувачів  провела історичний бібліо екскурс «НАЩАДКИ КОЗАЦЬКОЇ СЛАВИ». Вона розповіла , що 14 жовтня у день святої Покрови Пресвятої Богородиці водночас з Днем Українського козацтва відзначається День захисника́ Украї́ни, який з 2015 року є державним святом.  З розповіді бібліотекаря діти дізналися як виникла Запорізька Січ, чому козаки отримали таку назву, а також чим займалися і як жили ці мужні воїни. А огляд міні-виставки дозволив зануритися в неймовірну атмосферу славних часів козаччини.

            Свято   бібліотеки.

    30 вересня  в  тісному колі бібліотечна спільнота  району святкувала своє професійне свято. Після привітань представників районної ради, районної адміністрації та сектору культури, молоді і спорту , та відзначення бібліотекарів грамотами,  відбулася презентація творчості письменника Володимира  Побиванця.

    Володимир Григорович частий гість на заходах районної б-ки, а з сільськими бібліотекарями він зустрічався вперше.  Для  письменника ця зустріч була незвичайною, адже в залі зібралися  не просто люди, для яких сільське життя знайоме не тільки зі сторінок книг, а бібліотекарі , які будуть популяризувати творчість автора у своїх бібліотеках.

   Присутніх не залишили байдужими цитати з творів Володимира Григоровича. ,  викликав оплески  буктрейлер за книгою «Люди землі», яка отримала премію Михайла Масла. Відео  з вручення премії бібліотекарі мали можливість побачити на екрані.

  Працівники районної бібліотеки  першими  презентували всі книги Володимира Григоровича.  І цього дня вони    не  зрадили  традиції , презентуючи  нову книгу  автора «Веселка над явором» , яка зовсім нещодавно вийшла з друку.   Книга побачила світ  таким тиражем  завдяки фінансовій підтримці директорки СТОВ «Нива» Лисенко Л,А.,директора СТОВ «Прогрес» Лисенка В.Ф.,директора СТОВ «Чапаєвське « Марченка А.В. та голови  фермерського  господарства  «Мрія» Ткалича М.В.

 Свою  книгу Володимир Григорович подарував  всім  бібліотекам Золотоніщини. Цей подарунок символічний , бо отримали  його  у  Всеукраїнський день бібліотек. А який дарунок бібліотеці може бути кращим ніж цікава нова книга?    

  Ніну Миколаївну Калину, бібліотекаря Богуславецької СБ так вразила нова книга Володимира Григоровича, що вона написала поетичні рядочки та  створила  напрочуд красиву листівку- скрапбукінг своїми руками, яку подарувала йому.

З захопленням бібліотекарі слухали розповідь   автора  про написанння його книг,  прообрази  героїв ,про  те, над  чим він працює зараз  та про своїх щедрих спонсорів.

 Особливе місце зайняла розповідь  про роботу, яку він  проводить  разом зі своїм братом Віталієм Григоровичем  над випуском творів І.С. Дробного, які були неопубліковані за життя письменника. Це дуже клопітка і титанічна праця, адже таких творів знайдено уже не на одну книгу.    

  Твори Володимира  Побиванця є в районній бібліотеці. Тож запрошуємо бажаючих відвідати нашу бібліотеку і  познайомитися  з  творчістю письменника.

          Подарунок для бібліотек.

   Напередодні Всеукраїнського дня бібліотек  книгозбірні   Золотоніського району отримали  в подарунок  нові книги від талановитого письменника нашого краю, давнього друга і читача районної бібліотеки Володимира Григоровича Побиванця . Завжди приємно коли дарують подарунки, а коли цей  подарунок нова книга і подарована вона від душі, то це вдвічі приємніше!

 «Веселка над явором» так називається нова книга Володимира Григоровича. А попереду були  «Розповіді під вишнею», «Наш рід добрий на плід»,«Люди землі». Всі вони були презентовані  в стінах районної бібліотеки.

  Головною темою нової збірки,  є життя простих людей, переважно сільських жителів , які не переймаються вирішенням глобальних проблем, а більше  живуть приземленими турботами . У збірці представлені оповідання , писані з натури, почуті автором із уст людей. Недарма робоча назва книги «Невигадані історії».  Та книга побачила світ під назвою «Веселка над явором».  Вона уособлює світлі роздуми про майбутнє, адже після рясного дощу на небі обов’язково з’явиться веселка. Саме оповідання, яке і послугувало назвою для книги є дуже душевним і проникливим. Всі оповідання написані так реалістично, що складається враження ніби дивишся фільм.  Тут безліч прислів’їв і приказок, українських народних пісень, які персонажі виконують у найщасливіші моменти свого життя. А ще, читаючи книгу ви обов’язково захочете смачно пообідати. Широкою палітрою в ній представлена  щедра українська кухня: і юшка, і жарена у сметані рибка, капусняк з дерунами.

 Книга «Веселка над явором» надзвичайно чуттєва, місцями пробирає аж до сліз, місцями радісна, така ж мінлива, як і все наше життя.  Гарним доповненням  до збірки є ілюстрації художниці Мирослави Грекало. Надіємося, що презентація і цієї книги відбудеться у нашій бібліотеці.

 

 Тож, шановні друзі і користувачі бібліотеки, приходьте на гостину до бібліотеки, та насолоджуйтеся  читанням ! 

Лауреат премії  імені Миколи Терещенка  2020 року.

  Золотоніська районна державна адміністрація та районна рада спільно з Черкаською обласною організацією Національної спілки письменників України з нагоди 120-річчя з дня народження видатного українського поета й перекладача, уродженця Золотоніщини Миколи Івановича Терещенка (1898 – 1966) заснували  літературну премію в галузі художнього перекладу імені Миколи Терещенка з метою пошанування письменника, популяризації його творчості та для заохочення письменників-перекладачів до нових художніх перекладів.

 Цього року премію здобув  перекладач з Вінниці ,член Національної спілки письменників України, лауреат Всеукраїнських літературних премій ім. Степана Руданського, Михайла Коцюбинського, Ярослава Дорошенка, Євгена Гуцала, Павла Тичини  Віктор Мельник, за художній переклад книги відомого болгарського поета  Івайла Балабанова «Час для любові».

    Івайло Балабанов один з тих поетів, вірші якого пізнають з першої строфи. Його твори знають та люблять представники кількох поколінь.  Митець, якому вже виповнилось 75 років, у віршах розповідає історію свого народу, такою як вона є  - трагічною, але сповненою оптимізму. До того ж Балабанова можна назвати «лицарем  пера» - він з ніжністю та трепетом ставиться до жінок, тож його вірші особливо популярні серед панянок. Саме сучасній жінці присвячено і «Час для любові».

 Віктор Іванович народився на Уманщині  в  селі Краснопілка Поет, прозаїк, перекладач, критик. Автор десятків книг, серед яких 6 збірок лірики,  2 збірки віршованих літературних пародій; детективний роман «Двійник невідомого контрабандиста» , документальні, публіцистичні та есеїстичні твори, книги літературної критики «Відзеркалення», «Рефлекси» , «Відближення», сотень публікацій різних жанрів у періодиці та колективних виданнях. Автор перекладів з англійської, німецької, шведської, данської, латиської, чеської, польської, болгарської, грузинської, білоруської, російської мов..

Нещодавно ,з передмовою Віктора Мельника та в його впорядкуванні видані    нові  збірки: данського письменника Тора Ланге (1851 – 1915),  та Петра Крижанівського «У Чорнокуті».

    Тор Ланге  довго мешкав на Поділлі .Прикметно, що на Поділлі  шанують його не лише як письменника, а й як прогресивного місцевого поміщика, який разом із дружиною Наталією Протопоповою влаштував у маєтку лікарню для селян, збудував оранжерею та навіть запровадив вирощування урожайного пшенично-житнього гібриду  тритікале.

    Твори талановитого  прозаїка Петра Крижанівського , що писав у двадцяті роки минулого століття, завдяки  Віктору Івановичу  вперше повернулися до читача із забуття .

 

 Ці книги, та багато інших творів автор подарував районній бібліотеці. Тож  приходьте знайомитися з новими книгами. Вони вас чекають! І ми впевнені , що вони  принесуть насолоду та неабияке задоволення.

            Онлайн-презентація електронного посібника.

  10 вересня  Золотоніська районна бібліотека прийняла участь в онлайн-презентації електронного практичного посібника «Чотири простори бібліотеки: модель діяльності». Практичний посібник розроблений в рамках проєкту «Чотири простори бібліотеки: інноваційна модель діяльності», який реалізує ВГО Українська бібліотечна Асоціація за фінансової підтримки Українського культурного фонду. Партнерами проєкту є Фундація Дарини Жолдак, Асоціація об`єднаних територіальних громад, Міністерство культури та інформаційної політики України.

Автори посібника – експерти ВГО Українська бібліотечна асоціація, Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого та дизайнери студії Arcite.

 В практичному посібнику описана модель бібліотеки, що поєднує чотири простори: навчання, натхнення, зустрічей та подій. Цей формат початково був розроблений у Данії. Українські експерти адаптували цю модель для впровадження у публічних бібліотеках нашої країни. Представляючи практичний посібник, вони розказують про концепцію та можливі варіанти наповнення кожного з чотирьох просторів.

  • Простір навчання. Сучасна бібліотека – це середовище для навчання впродовж життя для кожного, хто має в цьому потребу.
  • Простір натхнення/творчості. Сучасна бібліотека – надихаючий простір, що дивує, мотивує та розвиває уяву.
  • Простір зустрічей. Сучасна бібліотека – це місце для комфортного та зручного перебування мешканців громади, місце зустрічей, куди може прийти будь-хто у будь-який час.
  • Прості подій. Сучасна бібліотека – майданчик для проведення різноманітних заходів: інноваційних майстерень, перегляду фільмів, фотовиставок, мистецьких акцій, квестів тощо.

Мета проєкту – допомогти бібліотекарям та представникам органів місцевого самоврядування об’єднаних територіальних команд, які відповідають за надання культурних послуг населенню, створити принципово нові публічні бібліотечні простори та наповнити їх інноваційними бібліотечними і культурними послугами.

 Електронний практичний посібник доступний всім, його можна  завантажити на свої комп’ютери  на офіційному сайті Української бібліотечної асоціації.

 

 

                                                День краси.

  Всім привіт! Вас вітає Золотоніська районна бібліотека! Сьогодні 9 вересня і цього дня у світі відзначають  Міжнародний день краси. І це просто чудово. Адже нас оточує  стільки прекрасного, гарного, що приносить нам радість і щастя. Просто потрібно про це пам'ятати, і тоді кожен день стане ще позитивнішим і яскравішим.

Краса врятує світ. З цим твердженням згодні багато людей, адже недарма день краси віднесений  у ранг всесвітніх свят. Ми вітаємо    косметологів і візажистів, перукарів і масажистів,  стилістів і фітнес-тренерів та інших фахівців  найкрасивішої індустрії з  Міжнародним днем краси .

 А наша бібліотека пропонує вам книги та періодичні видання, які допоможуть творчим особистостям, що створюють і активно впроваджують красу в своє життя і навколишній світ. Жінкам і чоловікам, що стежать за своїм зовнішнім виглядом і тенденціями моди, новаторам нових стилів і образів. Тож приходьте до бібліотеки , читайте і будьте красивими

                                 Велике свято українців.

 

День Незалежності України– це велике  свято для всіх українців, яке залишиться нашим дітям, нашим онукам. Це – великий день і його потрібно пам’ятати. Кожна держава, кожна країна відзначає це свято . Хтось має його вже сотні років, а хтось тільки кілька десятків років, так як ми. Але безумовно це той день, яким варто пишатися! Вітаємо всіх своїх друзів, користувачів нашої бібліотеки з Днем Незалежності!  Нехай у ваших серцях горить  вогонь любові до рідної України – країни гір і степів, швидких річок і золотих полів. Давайте будемо пишатися тим, що ми – українці!
 А наші книжкові виставки розкажуть вам про нашу славну державу, її становлення та нелегкий шлях до омріяної незалежності.

     Всесвітній день китів та дельфінів.

  Привіт! Вас вітає Золотоніська районна бібліотека для дорослих та дітей!

    Сьогодні 23 липня - незвичайний день, особливо для тих, хто небайдужий до дельфінів та китів. В цей день у всьому світі відзначається Всесвітній день китів та дельфінів.

Це свято було засновано в 1986 році, коли Міжнародна китобійна комісія , після 200 років нещадного винищення, ввела заборону на китовий промисел. Заборона діє і понині і означає, що в усьому світі полювання на китів, а також торгівля китовим м'ясом заборонені.

Однак, китовий промисел - не єдина загроза для даних тварин. Ще один з головних чинників зникнення китів, дельфінів та інших морських ссавців - це їх вилов для дельфінаріїв, океанаріумів і цирків.

Тому, сьогоднішній день вважається днем захисту не лише китів, але і всіх морських ссавців. Щорічно в цей день різноманітні природоохоронні групи і організації проводять акції і демонстрації на захист китів та інших морських ссавців.

Наша  пізнавальна дитяча  яскрава міні-виставка  наповнена цікавою інформацією, дивовижними фактами, унікальними  ілюстраціями. Книги на ній допоможуть розширити світогляд  наших школяриків, викликати справжній інтерес до  тварин підводного царства.  Гарантуємо - кожен читайлик  знайде свою книгу, а книга  свого читача. Вони всі сучасні, кольорові, матові, глянцеві, художні і навіть наукові,  захоплюючі, великі і малі. Книги чекають на вас. Гарного читання!

 

 

                 Найдревніша гра у світі.

    Привіт! Наш інформаційний калейдоскоп продовжує свою роботу!  Сьогодні 20 липня і  в усьому світі  відзначається  Міжнародний день шахів. Це справжнє свято як для любителів цієї гри, так і для професійних шахістів — майстрів цього спорту. В Україні 20 липня визнано Днем шахів відносно недавно — з 2011 року. З цього часу наша країна також вшановує стратегів усіх рівнів, які присвятили себе цій грі, що захоплює й розвиває мислення.

Ця гра вважається однією із найдревніших у світі і з'явилася вона в Індії.  «Шах мат!» — цей грізний вислів перською мовою, що означає дослівно «правитель помер», став назвою гри, яка підкорила весь світ, і стала для своїх численних шанувальників справжнісіньким еталоном гнучкості та гостроти розуму, вміння мислити швидко й стратегічно, та яка  переросла  згодом у справжнісінький спорт. Причому спорт світового масштабу. Недарма вже багато років змагання з шахів включені в офіційну програму Олімпійських ігор.

  Мабуть, вам  буде цікаво знати, що найкращим шахматистом України є Руслан Пономарьов. Він став чемпіоном у 18-річному віці, встановивши світовий рекорд. Крім того видатний українець навчився грати в шахи ще в 5 років, і йому знадобилося 13 років, аби стати чемпіоном.

   Психологи часто згадують шахи, як ефективний спосіб поліпшити свою пам’ять. Це також дозволяє вирішувати складні завдання і продумувати ідеї. Не дивно, що шахи стали рекомендувати в боротьбі з хворобою Альцгеймера.

     Багато людей вважають, що шахи — гра для тих, хто від природи володіє високим інтелектом. Це частково так, але ви також можете істотно підвищити свій інтелект, граючи в шахи. Більш того, дослідження показали, що шахи активізують обидві півкулі мозку, покращують творчі здібності, концентрацію, критичне мислення і навички читання.

  А кому цікаві шахи, то можна ще й почитати про них книги. В них ви знайдете корисні поради й пізнаєте таємницю успіху в грі, разом з яскравими прикладами, що послужать вам блискучими зразками.

 

 

 

          А ви знаєте, що у нас є книги-комікси? 

 Всім привіт! Вас вітає Золотоніська районна бібліотека для дорослих та дітей! Що поробляєте, наші активні і не дуже читачі? Може вам набридли комп’ютери і телефони, тоді  приходьте до бібліотеки! А ви знаєте, що у нас є книги-комікси?  Вони  можуть зробити велику справу: прищепити  любов до книги, перетворити читання з нудного  заняття на цікаве та радісне.  Ви переконаєтеся, що читання – це приємнe проведення часу, отримання безцінних знань.

     Зустрічайте світовий бестселер, комікс про пригоди Джеронімо Стілтона .  Це  одна з найкращих серій коміксів! Вона дуже повчальна і дуже цікава! Саме тому Джеронімо Стілтон надзвичайно популярний у всьому світі.

У книжках цієї серії Джеронімо Стілтон та його друзі помандрують на машині часу до Стародавнього Єгипту на будівництво величного монументу – Сфінкса, відкриють секрети Колізею та Ейфелевої вежі, зрозуміють ким були Моцарт та Марко Поло, дізнаються про паровий двигун та перший друкарський верстат і ще багато-багато цікавого. Мільйони дітей із задоволенням читають ці книги! І  вони в є в нашій бібліотеці! Тож приходьте , книги вас чекають.

 

це саме те, що допоможе відірвати її від наймодніших ґаджетів та поринути у світ пригод і таємниць. Текст комікса доповнюють малюнки (інакше б це був не комікс), які створюють ілюзію повної присутності та не дозволяють ні на що відволікатися, нехай весь світ зачекає. Однак варто застерегти батьків, читання затягує, і тому будьте готові до того, що прочитавши першу частину комікса про Джеронімо, ваша дитина на цьому не зупиниться та чекатиме на продовження історії про пригоди мишеняти та його друзів. Крім власне коміксів, у книзі вміщено коротенькі історичні факти, що дозволяє дітям у ігровій, доступній формі їх запам’ятовувати. Таким чином перед нами не лише розважальна, але й пізнавальна книга. Автори комікса рекомендують свій твір для читання дітьми та дорослими будь-якого віку, тому книга підходить як для індивідуального так і для сімейного прочитання та обговорення.


             Всесвітній день шоколаду.

  Привіт! Ми до вас з солодкою інформацією ! Повідомляємо , що 11 липня відзначають  Всесвітній день шоколаду. Це свято народилося, як і багато інших приємних речей, у Франції в кінці 20 століття. Але через свою привабливість свято швидко поширилося світом. Така популярність свята, вочевидь, спричинена загальною любов’ю до шоколаду, а також тією особливою магією, якою наділені ці солодощі. Тож не дивно, що багато письменників  теж надихнулися шоколадом і створили книги, що змушують читачів тягнутися по додаткові плиточки десерту. І саме читаючи ці книги, ми радимо вам затишно відсвяткувати найсолодше свято року .

    А ще, Всесвітній день шоколаду — це  день позитиву, веселощів і солодкого життя.

 

                    І хай все у вас буде в шоколаді!

          Вас вітає Золотоніська районна бібліотека

                         для дорослих та  дітей!

 Наш віртуальний  інформаційний калейдоскоп нагадує ,що 8 липня  в Україні святкуємо День родини.  

У цей день намагайтеся приділити своїм рідним побільше уваги та подарувати радісні емоції.

У будь-якому разі це свято – лише привід провести час із родиною по-особливому. Даруйте   щасливі миті рідним щодня,  і бережіть своїх близьких.

 Сім'я – невичерпне джерело історій, іноді щасливих і світлих, іноді моторошних та сумних. Сьогодні ми представляємо  книги, у яких важливу, а подекуди і головну роль грають родини.

«Маленька книжка про любов» Ульфа Старка – це добра і атмосферна історія про мрії, надію і віру. Про родинне тепло та про те, що у будь-якій ситуації знайдеться місце для маленького дива.

Багатьом знайома книга Гарієра  Лі «Убити пересмішника». Це виховна історія про маленьку, але чесну сім'ю. Про звичайного чоловіка, батька, який стає зразком моралі; про дітей, що на власні очі спостерігають переломну епоху, коли страшні людські якості поступово відходять у минуле.

Володимир Лис «Країна гіркої ніжності» повідає про три покоління однієї родини, три жіночі долі, три щемливі історії, з яких складається вже історія власне країни у жорсткому і несентиментальному ХХ столітті.

«Кайдашева сім’я» І. Нечуя-Левицького–це перлина української літературної спадщини. За словами Івана Франка, повість  належить до «найкращих оздоб українського письменства». Книга зачаровує непідробним гумором, веселими й дотепними діалогами, чудовими пейзажами та сценами щирого кохання. 

Тож до нових зустрічей! Приходьте , книги чекають на вас!

 

 

                                             Свято  уквітчане запашним зіллям

                                                      і оповите     легендами.

 Є в Україні свято, яке кожен згадує з радістю та піднесенням: Івана Купала. Свято яке уквітчане запашним зіллям і оповите легендами. Дівчата плетуть віночки, хлопці шукають цвіт папороті, русалки і мавки виходять з озер та лісів і йдуть у танок, закохані пари перевіряють почуття, стрибаючи через полум’я.  Купальська ніч – одна з наймістичніших ночей року. З 6-го на 7-го липня з’єднуються всі 4 божественні стихії: Земля, Вода, Вогонь і Повітря. Відкривається своєрідний портал, коли можна дізнатися свою долю, просити про здоров’я та багатство.

 Нехай це чудове свято подарує вам масу приємних емоцій і вражень. Бажаємо вам всього самого прекрасного і світлого, як і саме це свято.

 

 І звичайно до свята  книги , що розкажуть  про народні традиції, обряди і свята. Матеріали з української міфології та історії культури не залишать байдужим жодного читача. Безліч цікавих фактів, захоплива манера розповіді роблять ці видання справжнім подарунком для всіх шанувальників української культури. Читайте і насолоджуйтесь!

         Віртуальний інформаційний калейдоскоп «Цей день в календарі».

Вітаємо вас , дорогі користувачі,  Золотоніської районної бібліотеки для дорослих та дітей! 

У зв’язку з карантинними обмеженнями ми не можемо проводити для вас масові заходи, тож розпочинаємо публікацію віртуального інформаційного калейдоскопу  «Цей день в календарі» .

  Наш світ не стоїть на місці. Кожен рік нам є що згадати і за що подякувати .  Щорічно ми відзначаємо безліч знаменних дат, які так чи інакше пов'язані з історією, літературою, традиціями. 

  Зрозуміло, що неможливо все і завжди тримати в голові, тому наш віртуальний інформаційний калейдоскоп  підкаже  та дасть цікаву інформацію про знаменні , незвичайні та нетрадиційні  дати і свята, які  є в 2020 році.

4 липня відзначають  День Дніпра - свято головної річки українців.   Ідея святкування Дня Дніпра виникла у жовтні 2002 року. Саме з метою популяризації серед людей бережливого ставлення до Дніпра, збереження екологічного і культурного спадщини Славутича і засноване це свято.

   Сьогодні громадськість б’є на сполох через жахливий стан головної водної артерії України. Екологічний стан річки Дніпро опинився під серйозною загрозою. Найдавніша річка Європи катастрофічно міліє, забруднюється стічними водами, пластиком, незаконно забудовується узбережжя, що порушує природні екосистеми Дніпра.

  Тож, якщо кожен із нас буде відповідальним, ми зможемо зберегти водні ресурси й у нашому місті, й на всій планеті.

А ще ми зібрали цікаві та маловідомі факти про головну річку країни:

Річка Дніпро зародилася близько 6 млн років тому.

Найбільший відрізок Дніпра протікає саме Україною крізь 8 областей.

На дні Дніпра можна знайти скарби.

Дніпро перетинають до 100 різних мостів у 3-х країнах

На Дніпрі є власна Куба  -невеликий острівець  вище за течією від Кайдацького мосту (Дніпропетровська область) .

 І звичайно ми вам пропонуємо цікаві книги про нашу славну річку. Приходьте , читайте, ми чекаємо на вас!. До нових зустрічей !

 

 

 

 

   Літературно – музична композиція       «Єднає    нас Шевченка слово».             

              Березень в Україні часто називають Шевченковим. І це не випадково : щороку навесні Великий Кобзар приходить до нас, і щороку новим, неповторним.

   10 березня  у військовій частині  пройшла  літературно – музична композиція  «Єднає нас Шевченка слово».          

     Ведучі заходу провідний методист  Діна Вовк та завідуюча Новодмитрівською сільською  бібліотекою Ліда Степанко  гортали життєві сторінки Т.Шевченка. Вони розповіли про  особливу пору року  в житті поета -  весну .  Адже всі найголовніші події  в житті   Тараса сталися саме в цей період : 9 березня він народився, 25 квітня 1838 року став вільним від кріпацтва, 26 квітня 1840 світ вперше побачив «Кобзаря», 5 квітня поета заарештували, а 7 квітня 1857 року він отримав звістку про волю.

 Про Тараса Шевченка – творця і особистість – написані сотні книг, серед яких – наукові розвідки, художні біографії,  науково-популярні статті. Кожна доба по-своєму інтерпретувала творчість поета і митця, часто покриваючи цю історичну постать різними ідеологічними нашаруваннями, але геніальне слово тому і геніальне, що не піддається корозії часу. В цьому присутні  ще раз мали змогу переконатись слухаючи безсмертні рядочки поезій Шевченка у декламуванні Лідії Степанко, Вероніки Супрун, Тимура Карого, Романа Сауха, Божени Сиротюк та Максима Таляра.

  Розповідь  про Тараса Григоровича ,  як автора  сотні  картин олією,  близько 1300 малюнків доповнювали показані відеосюжети.

  Перша  збірка  поезій Тараса Григоровича - безсмертний  і вічний  «Кобзар»-найпекучіший виспів, на який тільки спроможна людина, вже давно став однією з найдорожчих для нас книг; він же, як пісня, з якої не викинеш слова, облетів усі континенти. Книжкова виставка «Кобзар – душа і сила України» знайомила військовослужбовців із «Кобзарями»

різних років видання ,які є у районній бібліотеці. Одним із них було факсимільне видання «Кобзаря»  , що графічно точно відтворює  випущений у 1860р.

    Шевченко був не тільки поетом, художником, а ще був справжнім віртуозом співу. Пісні, які звучали на заході у виконанні дитячого колективу «Краплинки», керівник Ірина Шеєнко, заполонили собою зал та душі присутніх своїм майстерним виконанням.

 А на закінчення зустрічі  ведучі зазначили  , що в 21-му столітті  пророче слово великого Українця набирає особливої гостроти. У  мереживі римованих рядків Шевченко залишив землякам свої поради, уклав плани на майбутнє, поділився бажаннями. І вони дуже на часі.

 

Бібліотекарі щиро дякують військовослужбовцям за теплий прийом, та юним артистам і їх керівнику за щирість та талант.

                                                   Поетична пристань.

5 березня   Золотоніська  районна  бібліотека  для дорослих та дітей мала честь  приймати районний фестиваль – конкурс  читців – декламаторів  та поетів аматорів «Поетична   пристань».

     Учні  14 шкіл району  різної вікової категорії  прийняли участь у конкурсі.  Поряд із  декламуванням  поезій  відомих письменників краю конкурсанти читали і власні вірші. Виступи   йшли від  самого серця , були емоційними  ,образними  та дуже індивідуальними.

 

 Мужні  та дотепні хлопці , чарівні та ніжні  дівчата декламуючи поезію  іменитих авторів та свою власну ,співаючи  задушевні пісні  ще раз підтвердили ,що Золотоніська земля багата талантами. І ростуть вони з любов’ю  у серці до свого роду  та своєї рідної землі .

                                  Пізнавальна мандрівка історією України.

    У Золотоніському професійному  ліцеї  студенти та викладачі  люблять та вивчають   історію. Саме цього тижня у закладі  проходив Тиждень історії . На гостину до студентів 27 лютого завітали  директор районної бібліотеки для дорослих та дітей Безкровна Г.М. та провідний методист Вовк Д.Г.

 На протязі пари  бібліотекарі спілкувалися з молодими людьми на тему історії України. Історія  складається не тільки з дат, подій та фактів, а історія- це  також люди, які стали її творця ,то спілкування вийшло дуже цікавим і різнобарвним.

      Діна Григорівна розповідала цікаві факти , викладені у книгах,які були представлені на книжковій виставці «Історія – вчителька життя».  Історії  дивовижної жінки  - Роксолани , невільниці ,яка стала улюбленою дружиною султана Сулеймана ; Ярослава Мудрого  - за  управління якого Київська Русь стала найбільшою державою Європи; Анни Ярославни , яка будучи наймолодшою дочкою великого київського князя   стала дружиною  французького короля Генріха I Валуа, потім і королевою Франції; Пилипа Орлика , який в той день як його обрали гетьманом Запорізького війська оголосив «Конституцію прав і свобод війська Запорізького» і це була перша Конституція в світі; Богдана Хмельницького,  гетьманство  якого викликає багато запитань ,але безперечно є вагомою віхою історії України, Миколи Гоголя не тільки як письменника ,а дуже різнобічно обдарованої людини. Зупинилася Діна Григорівна на огляді цікавих книг  із серії «Невідома Україна». Для « закріплення»  почутого   студенти дуже жваво відповідали на запитання.

  Про давню історію України  продовжила  розповідь  Галина Миколаївна , яка розповіла про загублений острів ,який знайшли науковці у заплавах річок Ірдинь та Тясмині,про містечко середньовічної Русі ,що опустилося на дно великого  Слов’янського озера, про твердження  арабських географів IX Xст.  , про те, що  були три групи русів ,які складали Русь-Славія,Куявія та Артанія. Вона зупинилась на цікавих фактах  про Україну. Адже наша держава має багато здобутків у різних сферах економіки, іт-технологій, культури та мистецтва. Українці створили літак з найбільшою вантажопідйомністю,  наша країна входить до сімки найпотужніших виробників рослинної олії. Україна унікальна своїми природними пам’ятками , найкрутішими українцями , яких занесено в книгу рекордів Гіннеса ,та неймовірно талановитих людей, що вміють не  тільки підкувати  блоху, а й у відшліфовану волосину помістити троянду.

    Історія сьогодення - Майдан,АТО,ООС  є  набагато ближчою темою   для студентів ліцею,  тому що, це жорстокі реалії сучасної України . Тож бібліотекарі не змогли обійти її стороною . Галина Миколаївна   розповіла    про  книги  з  дуже болючою  темою  для всіх українців - події революції Гідності,  добровольців , які у важку для країни хвилину  стали разом із армією на захист суверенітету України, про волонтерів   та численні  історії про наших захисників  на Сході .

  Бібліотекарі запросили студентів стати читачами районної  бібліотеки  і одержати відповіді на всі таємниці і загадки історії з книг, а також   подякували  їм та викладачу історії Аллі Миколаївні  Кабацковій за зустріч і надіються на  подальшу співпрацю.

 

         Розважально-пізнавальна година  у  військовій частині.

Бібліотекарі Золотоніської районної бібліотеки для дорослих та дітей з великим задоволенням готуються до зустрічей  з військовослужбовцями.   Сьогодні спілкування вели про рідну мову.

  Українська мова — це неоціненне духовне багатство, з яким народ живе, передаючи із покоління в покоління мудрість, славу, культуру і традиції. Діна Вовк своєю розповіддю ще раз переконала  в багатогранності, мелодійності  та яскравості української мови. Присутні дізналися ,  що українською мовою можна написати вірш та оповідання зі слів, які починаються на одну букву.  Продовженням розповіді бібліотекаря було  відео  з добіркою цікавих фактів про мову.

Військовослужбовці разом з Галиною Безкровною мандрували «всесвітом розташованим в алфавітному порядку» -  країною словників .Вона розповіла про  багатство й різноманіття лексичних запасів мови зібраних в словниках, зупинилась на словниках , які є у фонді районної бібліотеки і  частково були представлені на книжковій виставці «Всесвіт в алфавітному порядку» .

    Цікавою для військових була розповідь про патріарха  української поезії  і поетичного перекладу академіка Дмитра  Білоуса, який  створив надзвичайно цікаву, корисну й оригінальну книжку «Безцінний скарб». Оригінальність її в тому, що вона створена на принципах та правилах українського мовознавства.  Д.Білоус  жив у слові , слові соковитому ,влучному, народному, в слові адресованому як дітям ,так і дорослим шанувальникам  поезії.

   Конкурси «Хвилинка» та «Хто швидше» виявляли швидкість мислення солдатів,  вони тренували свою пам’ять і розумові здібності у розгадуванні ребусів та  лексичних загадок Д. Білоуса, щирий сміх викликали загадки-жарти.

 

  Калиновою, солов'їною називають українці свою мову, і сьогодні ми всі разом вкотре в цьому  пересвідчились.

     Презентація книги «Нам спокою минуле не дає».

  Зовсім недавно  світ поезії  Золотоніщини  поповнився  збіркою Анатолія Скрипніка  « Нам  спокою минуле не дає».   21 лютого В Золотоніській районній бібліотеці для дорослих та дітей  для сільських бібліотекарів та читачів відбулася презентація   нової  збірки.  Разом із  її автором   письменником   Анатолієм Олександровичем   на гостину в бібліотеку прийшли   Олександр Кирко , Оксана  Нетудихатка,  Тетяна Нерівна, дружина  Івана Нерівного, якого вже немає з нами , поезія яких  увійшла у презентовану збірку.

    Ведучі заходу Діна Вовк та Галина Безкровна  знайомили присутніх із творчими доробками письменників земляків ,а вони в свою чергу розповідали про щасливі хвилини творчості,  які у кожного, як зізналися гості свої -  неповторні.

 Життєві стежки звели Анатолія Олександровича Срипніка із Олександром Андрійовичем  Кирком і  їх спілкування переросло  у справжню чоловічу дружбу. От і в  новій  збірці  Анатолія Олександровича знайшли своє місце  його вірші .

  Іван Миколайович Нерівний , воїн - інтернаціоналіст, за свого  життя   написав багато віршів.  У 2018р. вийшла його перша збірка поезій «Пил Баграма». Вже коли Івана Миколайовича не було серед живих за підтримки Золотоніської міськрайонної спілки ветеранів Афганістану, фінансової допомоги небайдужих людей  і титанічним зусиллям Анатолія Олександровича Скрипніка  та матеріалам ,які надала  його дружина Тетяна Іванівна   Нерівна,  побачила світ  друга збірочка творів Івана Миколайовича «Я любив вас усіх…». Це останній подарунок живим  від Івана Нерівного – патріота , поета, який цінував життя, любив усіх , свою родину, рідну  Україну. З теплотою і щемливим болем згадувала про свого коханого чоловіка Тетяна Нерівна, а потім подарувала всім присутнім його книгу.

  Бойовим побратимом Анатолія Скрипніка є голова міськрайонної спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Віталій Кучерявий. У своєму слові він зазначив, що не багато спілок мають в своєму складі таких талановитих людей, як І.Нерівний та А.Скрипнік.

   Гостею презентації  була молода  поетеса Оксана  Нетудихатка   родом  із Коробівки ,а зараз проживає в с.Ковтуни. Вона закінчила Золотоніський технікум  ветеринарної медицини ,а далі -закрутила життєва круговерть : робота , родина . Оксана багатодітна мама, має дуже розумного синочка Ростіка , який ще зі шкільної парти прославив   с.Ковтуни на теренах України і не тільки. Він  знавець  фізики та астрономії , а ще він дуже ерудований  та має хист до  читання гуморесок . Підростає у Оксани ще дві донечки -  Ізабелла  та Златочка .  Ізабелла прочитала вірші мами так щемно і від душі, що багато хто не зміг стримати сльози.

 

Оксана  пише чудові, мелодійні вірші, які так і просяться  на музику. Тому  жителька  с.Коробівка       Ольга Вакула написала музику на її вірш «Україна»  , яку мали змогу прослухати присутні  в запису у виконанні  Альони Сало , вчительки  Коробівського НВК.

        Небесна Сотня- герої не вмирають.

   18 лютого працівники Золотоніської районної бібліотеки продовжили свої зустрічі з військовослужбовцями нашої частини.  Приводом для зустрічі була річниця подій на Майдані. Саме 18,19,20 лютого  стали найболючішими днями в  новітній історії   України. В ці дні 2014року мирне протистояння на Майдані Незалежності у Києві переросло у криваву розправу, внаслідок якої загинула Небесна Сотня. Ми повернулися у своє звичне життя і робимо все, що звикли робити повсякчас: працюємо і відпочиваємо, любимо і ненавидимо. Наче нічого й не було. А шість  років  тому ці лютневі дні були сповнені болем, люттю, самопожертвою і відчайдушністю одних та нелюдською жорстокістю інших. Сьогодні бібліотекарі  намагалися  передати молодим людям ,які несуть службу в Збройних Силах правду про події,настрої,трагедії і перемоги того часу. Ще більш яскраво уявити їх можна було прослухавши огляд книг, який провела Галина Безкровна, та переглянувши документальні відео про ті лютневі події.   

 

    З кожною новою річницею Майдану ми маємо змогу осягнути більш повну картину того, що сталося. Але, щоб пазл склався повністю, має пройти ще чимало часу.

            Зустріч у військовій частині.

  Багато українських військовослужбовців проходили службу в країнах ,де проходили локальні війни та збройні конфлікти .В переддень вшанування учасників бойових дій на території інших держав,  11 лютого працівники районної бібліотеки та ветерани – інтернаціоналісти завітали в гості до військової частини.

 Гостями військовослужбовців строкової служби були- директор районної бібліотеки Г.Безкровна та  члени  міськрайонної   спілки ветеранів Афганістану (воїнів – інтернаціоналістів) :голова спілки Кучерявий Віталій Іларіонович , Білойваненко Олександр Олексійович  та Терещенко Сергій Миколайович ,Максименко Анатолій Михайлович    які проходили  службу в Афганістані та Калина Григорій Іванович, який служив  у Чехословаччині та Угорщині.

 Бібліотекар та ветерани цього дня перегорнули сторінки історії,   розповіли  про статистику та військові події тих далеких років, воїни поділилися своїми враженнями тих років ,які через стільки часу не стерлися у них в пам’яті.

   Голова Золотоніської міськрайонної спілки ветеранів  своєю розповіддю  про страшні реалії війни переніс присутніх в атмосферу вірності військовому обов’язку та доблесті воїнів, що дали присягу Батьківщині, навів невтішну статистику про втрати  в неоголошеній війні в Афганістані, про загиблих і вже тих, хто відійшов у вічність  в мирний час.

 Чимало літ минуло вiдтодi, як вивели з Афганістану радянські війська, але рани цієї війни кровоточать i досі. Не можуть матері забути загиблих  синів, а дружини та діти своїх чоловiкiв i батьків. Ми маємо знати про страшні події безглуздої афганської війни i пам’ятати, що і серед нас живуть люди, які в 20,30 років стали свідками й учасниками воєнних подій. І ми маємо пишатися їхньою мужністю, героїзмом та подвигом.